Ar-Ge 11 NİSAN 2016 / 11:09

Alphabet X’in yeni bir robot üzerinde çalışıyor

Alphabet X, üzerinde çalıştığı yeni insansı robotla adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Günümüzün en gözde konularından biri yapay zeka. Şirketlerin bu konudaki çalışmaları hız kesmeden devam ederken, Alphabet X’in geliştirdiği yeni robot özellikleriyle dikkat çekiyor. 2013 yılında Alphabet X tarafından satın alınan SCHAFT tarafından üzerinde çalışılan robot hakkında bilgiler veren Andy Rubin, yeni robot üzerinde çalışmalarının sürdüğünü ifade ederken, Rubin’in yaptığı sunum esnasında gösterdiği video robotla ilgili detaylı gözler önüne seriyor.
 

İnsansı hareketleriyle dikkat çeken robot, merdivenleri rahatlıkla inip, çıkabildiği gibi önüne çıkan engellere rağmen dengesini tekrar sağlayıp, yoluna devam edebiliyor. Videoda denge konusuna ağırlık verildiği görülürken, robotun çeşitli zorluk seviyelerine rağmen dengesini her seferinde sağlayabildiğini görebiliyoruz.

Alphabet X’den, videoda görüntülenen ve Rubin’in sunumunda bahsi geçen robotun henüz geliştirme aşamasında olduğu bilgisi verilirken, ilerleyen süreçte konuyla ilgili detaylı bir açıklama yapılacağı bilgisi verildi.

Konuyla ilgili detaylı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz. 
ETİKETLER : alphabet x robot schaft
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun