Ar-Ge 23 MART 2015 / 13:59

3M Ar-Ge yatırımlarına 'İnovasyon Merkezi' ile devam ediyor

Gelirinin her yıl yüzde 5.5’ini Ar-Ge faaliyetlerine ayıran ve Mart ayında yeni marka tanıtımını küresel çapta “3M Bilimi. Hayatın her anında.” söylemiyle yapan 3M, İstanbul’da önemli bir yatırıma daha imza attı.3M, 4 milyon dolarlık bir Ar-Ge yatırımının parçası olarak Müşteri İnovasyon Merkezi’ni İstanbul Kavacık’ta açtı. 3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi, 3M’in müşterileriyle birlikte inovasyon süreçlerini gerçekleştirmeye ve 3M ürünlerinin hayatın birçok noktasına erişmesine olanak sağlayarak, dünyadaki 50’inci merkez olma özelliğini taşıyor. Bu merkezler, müşterileri 3M teknolojileri ile buluşturmanın yanı sıra ihtiyaçlarına birlikte çözüm yaratmaya yönelik platform görevi üstleniyorlar. 3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi ise, özellikle Türkiye’nin öne çıkan endüstrilerine odaklanmak üzere tasarlandı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD İstanbul Başkonsolosu Charles F. Hunter, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Arda Ermut’un katılımının yanı sıra 3M Ar-Ge’den sorumlu Uluslararası Başkan Yardımcısı Joe Liu, 3M Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Giuseppe Castaldi, 3M Orta ve Doğu Avrupa Ar-Ge Direktörü Chris Howitt, ve 3M Türkiye Genel Müdürü Andrei Holban açılış töreninde hazır bulundu.

Sırrı müşterilerini dinlemek

3M Müşteri İnovasyon Merkezi’nin açılışında konuşan 3M Ar-Ge’den sorumlu Uluslararası Başkan Yardımcısı Joe Liu, inovasyonun, 3M iş felsefesinin tam merkezinde olduğunu belirterek şunları söyledi. “Bilimsel araştırmaları çok önemsiyoruz ve inovatif yaklaşımımızın sonucu olarak da satışlarımızın üçte biri, beş yıl önce piyasada olmayan yeni ürünlerden geliyor. Her sene gelirimizin yüzde 5.5’lik bir bölümünü Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz. Hem yerel hem de küresel bilgi birikimimizi kullanarak gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge faaliyetlerimizle, yeni ürünler sunuyor ya da var olan ürünlerimizi geliştirerek müşterilerimizin gereksinimlerine uygun çözümler yaratıyoruz.”

3M’in başarısındaki sırrın müşterilerini dinlemek olduğunu belirten Joe Liu, “3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi’nin de dünyadaki benzerleri gibi müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm bularak, 3M biliminin inovasyona dönüşeceği bir merkez rolü üstlenecektir” dedi.

Yatırımlar sürüyor

3M Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Giuseppe Castaldi ise yaptığı konuşmada, bundan 3 yıl önce 3M olarak Türkiye’de yeni yatırımlar yapmaya söz verdiklerini ve bu sözü tutmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti ve şöyle konuştu; “4 milyon dolarlık bir Ar-Ge yatırımının parçası olan 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’ni hayata geçirdik. Bu yatırım Türkiye’de yapmakta olduğumuz yatırımların sadece küçük bir kısmı. Halihazırda sadece Türkiye’ye değil bütün dünyaya üretim yapacak olan Çorlu bölgesel üretim tesisimizin yatırımları da bütün hızı ile devam ediyor. Bu yatırım tamamlandığında Türkiye’ye toplam 500 milyon dolarlık ek bir yatırım daha gerçekleştirmiş olacağız.”

3M Ar-Ge yapısının önemli bir parçası olan Müşteri İnovasyon Merkezi, 3M müşterilerine Ar-Ge ekibi rehberliğinde 3M teknolojilerini tanıma ve deneyimleme fırsatı tanıyarak, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler geliştirilmesini sağlayacak. Bu merkezde yapılacak seminer ve eğitimlerde de sektörel ve küresel trendler ve yenilikler müşterilerle paylaşılacak. 600 metrekarenin üzerinde bir alana sahip olan 3M Müşteri İnovasyon Merkezi’nde, toplantı odaları, teknoloji ve çözüm demonstrasyonlar alanları bulunuyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun