Aksesuar 11 KASIM 2015 / 17:23

Yenilenmiş Gear VR yolda

Samsung'un akıllı telefonlarına VR gözlük özelliği kazandıran aksesuarı, yenilenmiş ve ucuzlatılmış haliyle satışa sunulacak.

VR gözlük trendi, aldı başını gidiyor. Çok sayıda teknoloji firması VR ve AR gözlüklere yatırım yapıyor. Bu firmalardan biri de elbette ki Samsung. Samsung'un Gear VR aparatı, iki basit lens ve çeşitli kontrol butonları içeriyor. Ön tarafına uyumlu akıllı telefonumuzu (Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 Edge+) taktığımızda ise VR gözlüğe dönüşüyor.

Firma bu Gear VR'ı yenileyerek piyasaya sürmeyi planlıyor. Ürüne Best Buy'dan ön sipariş verilebiliyor. Kullanılan görselde kafanın üst kısmından destek almak için kullanılan bandın kaldırıldığını görüyoruz. %22 daha hafif olan Gear VR'ın yan tarafındaki touchpad'i de geliştirilmiş. Umuyoruz ki lenslerde de geliştirme yapılmıştır.

Fiyat konusundaki güncelleme ise dikkat çekici. İlk Gear VR 199 dolara satılırken yeni Gear VR'ın 99 dolar fiyat etiketiyle ön siparişte olduğunu görüyoruz. Türkiye'de 600 TL fiyat seviyesinde satılan ürünün yeni sürümü de muhtemelen 300 TL civarında olacaktır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun