Aksesuar 27 AĞUSTOS 2015 / 10:47

Western Digital kapasite artırdı

WD, bugün ödüllü WD Black sabit sürücü serisini 6 TB kapasiteye genişlettiğini duyurdu. Piyasaya sürülen, 3.5-inç, 7200 RPM sürücü, oyuncular ve yüksek-performans masaüstü sistemler ile iş istasyonlarına ihtiyaç duyan profesyoneller için verimli çözüm sunmayı vadediyor. WD Black sabit sürücüler 7200 RPM dönüş hızı, 128 MB önbellek, çift seviyeli erişim düzeneği teknolojisi, SATA 6 gigibit saniyede (Gb/s) arayüz ve entegre çift işlemciyi, maksimum-kapasiteli bir sürücüde mümkün olan en yüksek performansı sunmak için biraraya getiriyor. WD Black 6 TB, bir önceki WD Black 4 TB versiyonuna oranla, maksimum veri oranı üretiminde yüzde 29, PCMark Vantage’da ise yüzde 10 daha hızlı.

“Maksimum sistem performansını yüksek kapasite ile bir araya getiren WD Black 6 TB sabit sürücü, oyuncuların, teknoloji tutkunlarının ve yaratıcı profesyonellerinin ödün vermeksizin, kişiselleştirmenin sınırlarını zorlamalarını mümkün kılıyor.“ diyen WD Dahili Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Arkın Balıkçıoğlu “WD Black sabit sürücüleri seçerken, WD masaüstü kullanıcıları, yoğun masaüstü bilişim işlemlerini kolaylıkla halledebilmek için, mümkün olan en iyi kapasite, performans ve güvenilirlik paketine sahip oluyorlar.“ diye ekledi.

WD Black sabit sürücüler şu özelliklere sahip:

Yükseltilmiş Güvenilirlik - StableTrac teknolojisi (2 TB ve daha yüksek modeller), güvenilirliği arttırmak ve diğer bileşenlerden dolayı sistem-kaynaklı titreşimlerden oluşan etkiyi azaltmak için sabit sürücünün içindeki motor milini sağlamlaştırır. İçerideki plakaları sağlamlaştırarak, WD Black sürücü okuma yazma operasyonları esnasında spesifik sektör içinde daha kesin takip sağlar.

Yükseltilmiş DRAM önbelleği – Dinamik ÖnBellek Teknolojisi, okuma ve yazmalar arasında önbelleği dağıtmak ve optimize etmek için önbellek algoritmalarını gerçek zamanlı olarak iyileştirir. Okuma verisi için önbelleğin bu hareketi, tıkanıklığı azaltmaya ve genel performansı arttırmaya yardımcı olur.

Verimli Çift İşlemci – Çift-çekirdekli işlemci, tek çekirdekli işlemciye göre iki kat işlem kapasitesi sağlayarak, daha seri yazma ve okuma hızları için sürücü performansını maksimize eder.

Sektör-lideri 5-yıl sınırlı garanti – Standart sabit sürücülere oranla, WD Black sabit sürücüler daha uzun süreler boyunca daha zorlu ve agresif dahili testlere dayandığı için, sektör-lideri 5-yıl sınırlı garanti ile desteklenir.

WD Black sabit sürücüler beş sene sınırlı garanti kapsamındadır ve yeni kapasiteleriyle Ekim ayı içerisinde WD Black 5 TB 309 dolar, WD Black 6 TB ise 349 fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.
ETİKETLER : wd black Western digital
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun