Aksesuar 18 AĞUSTOS 2015 / 09:17

Volkswagen’den dünyanın ilk akıllı bebek arabası

Wolksvagen, reklam filminde ele alınan bebek arabasını gerçeğe dönüştürdü.Volkswagen’in Hollanda’da Nisan ayında yayınladığı reklam filminde, bir annenin bebek arası seçerken otomatik fren sisteminin olmadığını öğrenmesiyle yaşadığı hayal kırıklığı ele alınıyordu.

Volkswagen’in Facebook hesabında paylaşılan bu reklam filmi büyük beğeni topladı. Bir kullanıcı videonun altına, “Ya ben aptalım ya da kendiliğinden fren yapabilen bebek arabası gerçekten iyi bir fikir?” yorumunu yazmasıyla Volkswagen bu fikri hayata geçirmeye karar verdi.

Volkswagen Golf’te kullanılan sensörlerden faydalanan mühendis ekibi, arabaya mesafe kontrolünü de ekleyince akıllı bir bebek arabası ortaya çıktı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun