Aksesuar 08 HAZİRAN 2015 / 14:07

Taşınabilir SSD pazarına SanDisk de girdi

SanDisk, hızlı performans vadettiği taşınabilir SSD ile harici depolama pazarına giriyor.SanDisk, Type C tabanlı SanDisk Extreme 900 Portable SSD’ler ve SanDisk Extreme 500 Portable SSD’lerin de olduğu sürücüler ile taşınabilir SSD pazarına girdi. Extreme 500 sürücüler taşınabilir hard disklerden dört kat daha hızlı iken Extreme 900 sürücülerde bu hız dokuz kata kadar çıkıyor. Bu ürünler ile sahada ya da ofiste olsun iş süreci daha basitleşecek zamandan tasarruf edilebilecek.

SanDisk Ürün Pazarlamadan Sorumu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal yaptığı açıklamada, “İster bir profesyonel olun ister bir amatör bu seviyede bir taşınabilirlik, hız ve kapasite olağanüstü. Bu ürünlerin insanların yüksek kalitede video içerikler üretme yöntemlerini zamandan ve paradan tasarruf edecek şekilde değiştireceğine inanıyoruz.” dedi.

Kapasiteleri ile öne çıkıyor

SanDisk Extreme 900 Portable SSD’ler 1,92TB’ta kadar depolama alanına sahip ve taşınabilir hard disklerden dokuz kat daha hızlı veri transferi yapabilmeyi vadediyor. Kompakt ve sağlam kutusu sayesinde profesyoneller cihazı diledikleri yere götürebiliyor.Cep boyutundaki SanDisk Extreme 500 Portable SSD ise 480GB’ta kadar kapasiteye sahip ve taşınabilir hard disklere kıyasla dört kattan fazla hız vadediyor. Yeni taşınabilir sürücü kullanıcılara videolarını ve fotoğraf kütüphanelerini 415MB/s’ye varan hızda transfer etmelerine fırsat veriyor. Birçok çalışma şartlarına uygun yeni SSD’ler sıcaklık ve çarpmaya karşı dayanıklı materyallerle üretildi. Portable SSD’ler dosyaların güvenliği için 128 bit şifreleme ile çalışan SanDisk SecureAccess yazılımını da içeriyor.

Stargate Studios CEO’su ve Amerikan Sinematograflar Birliği Üyesi Sam Nicholson ürün ile ilgili yorumunda, “Aynı anda on iki 4K kamera ile istediğimiz kadar çekim yapabiliyoruz. SanDisk’in bu yeni sıradışı hıza sahip taşınabilir SSD’leri ile dosya transferi yaparken daha az zaman harcıyorum, kreatife ise daha fazla zaman ayırabiliyorum.” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun