Aksesuar 09 KASIM 2015 / 17:51

Samsung Gear VR ile futbol ve sörf izleyin

Portekiz'de başlayan yeni uygulama, VR gözlüklerle 360 derece sörf ve futbol organizasyonlarını izlemeye imkan sağlıyor.

Samsung'un akıllı telefonlarını VR gözlüğe dönüştüren Gear VR aksesuarı, pek çok kişinin ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bir süredir teknoloji dünyasının gündemini meşgul eden VR gözlüklere içerik hazırlanabilmesi için özel 360 derece kameralar piyasaya sürülüyor. Teknoloji sektörü, hızlı bir şekilde sanal gerçekliğe doğru ilerliyor.

Samsung, Portekiz'de Porto ile Benfica'nın karşılaşmasını Gear VR kullanıcılarına 360 derecelik kameralarla sundu. Saha içerisindeki toplam 5 tane kamerayla yapılan yayın, bundan sonra yaygınlık kazanacak gibi. Zira Moche Rip Curl Cup adındaki sörf etkinliğin de VR yayını yapıldı. Aşağıda yayının örnek görüntülerini görebilirsiniz.

Not: VR gözlüğünüz yoksa kamerayı sağa - sola oynatmak için farenin sol tuşuna basıp, sağa - sola çevirin.


Bir süre sonra spor müsabakalarının izlenmesi için dev gibi televizyonların yerini VR gözlükler alabilir. Tabii bunun tam anlamıyla oturması için cidden hızlı bir internet bağlantısının yanı sıra Samsung'un 2250 ppi'lık ekranlarının da bizlere ulaşması gerekiyor. Zira 500 - 600 ppi değerindeki ekranlar şimdilik bu teknoloji için yetersiz kalıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun