Aksesuar 20 AĞUSTOS 2015 / 14:59

Görme engelliler için akıllı saat

Giyilebilir teknolojiler arasında en popüler olan akıllı saat ve akıllı bilekliklerin son dönemlerde hayatımızın bir parçası olmaya başladığını reddedemeyiz.

Firmalar, akıllı saatlere entegre ettikleri teknolojiler, tasarımlar ve yeniliklerle her geçen gün bu cihazlar yeni bir forma kavuşuyorlar. Güney Kore merkezli bir şirket, bu teknolojilerden görme engellilerinde yararlanması için onlara özel ilk akıllı saati geliştirdi.

Bu akıllı saatin adı “ DoT” Braille alfabesini kullanan bu cihaz, görme engellilerin yaşam kalitesini arttırmak için geliştirildi. Diğer akıllı saatlerin yapabildiği her şeyi yapabilen Dot’un biraz özelliklerinden bahsedelim. Saat özelliği dışında cihaz, Bluetooth ile bağlandığı akıllı cihazlardan bildirim alabiliyor. Ayrıca navigasyon özelliği ile görme engelli insanlara yardımcı oluyor. Tek şarjda 10 saat dayanabilen bu cihazın, Aralık ayında raflarda olması ön görülüyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun