Aksesuar 16 ŞUBAT 2015 / 11:15

Google ve Mattel View-Master'ı geri döndürüyor

80'li ve 90'lı yıllarda popüler olan bir çok cihaz, günümüzde "retro" adı altında yoğun bir ilgi görüyor. Google ve Mattel gerçekleştirdikleri işbirliği ile 80'li yılların gözde cihazlarından View-Master'ı sanal gerçeklik platformuyla geri döndürmeye hazırlanıyor. Google'a ait "Cardboard VR" teknolojisinden faydalanarak tüketicilerle buluşacak olan View-Master, orijinalinde olduğu gibi küçük film makaralarından faydalanacak. Sanal gerçekliği göre düzenlenecek film makaraları, mobil cihazlarla da Mattel uygulaması üzerinden uyumlu bir şekilde çalışacak. Makaralar, View-Master’dan ayrı olarak satılacak ve kullanıcılara farklı seçenekler sunacak. Mattel’in yeni View-Master için klasik makara arşivinden de faydalanabileceği belirtiliyor.

The Verge'de yer alan haberde konuyu değerlendiren Mattel Kıdemli Başkan Yardımcısı Doug Wadleigh, yeni deneyimi geliştirmek adına eski görüntüleri kullanmanın yaratıcı bir yolunu aradıklarını ifade etti. Google ise yeni nesil View-Master’ı sanal gerçekliği daha genç kitleye ulaştırmak için bir fırsat olarak görüyor. Google Cardboard Ürün Direktörü Mike Jazayeri, View-Master’ın sanal gerçeklik deneyimini herkes için erişilebilir kılacağını dile getirdi.View-Master VR’ın sonbahardan önce piyasaya çıkması beklenmiyor. Cihazın 29 dolar, film makaralarının ise 14 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Google ve Mattel işbirliği ile geliştirilen yeni View-Master için hazırlanan video, yeni nesil cihazın ne kadar yaratıcı bir şekilde tasarlandığını da ortaya koyuyor. Videoyu aşağıdaki bağlantı üzerinden izleyebilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun