Aksesuar 29 EYLÜL 2015 / 13:07

Batband ile kafatasınızla müzik dinleyeceksiniz

Bir Kickstarter projesi olan “ Batband” kulaklık teknolojisini farklı boyuta taşıyor. İngiliz tasarım stüdyosu Studio Banana Things tarafından geliştirilen cihaz, müziği doğrudan kafatasına iletiyor.İşitme cihazlarında kullanılan teknolojiye benzer bir sistem kullanan ürün, sesi kemiklere ileten bir sistem ile çalışıyor. Yarım ay şeklinde, kafatasını saran cihaz, yüksek ses kalitesi vadediyor. Batband kafatası üzerinden direk iç kulağa ulaştığı için, dış kulağın özgür kalmasıyla dışarıdan gelen sesleri hala duyabilme imkânı sunuyor.Batband, Bluetooth 2.1 ve güncel çipleri ile tüm bilgisayar ve akıllı cihazlar ile birlikte kullanılabiliyor. Ürünün yanında bulunan tuş ile bir sonraki şarkıya geçme, çağrı sonlandırma, müziğin sesini aç/kapat gibi fonksiyonlara da erişilebiliyor. Toplamda 600 mAh kapasiteli şarj edilebilir pilleri ile ürün 6 saat müzik dinleme ve 8 saat telefon görüşmesi imkanı sunuyor.

28 gün önce projeyi finansal kaynak bulmak için Kickstarter üzerinden paylaşan şirket, 150.500 dolarlık hedefini neredeyse üç katına çıkararak 409.423 dolar bağış topladı. Ürünün 2016 yılında 150 dolar fiyattan satışa çıkması ön görülüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun