Aksesuar 13 EKİM 2015 / 12:36

Ascape VR ile koltuğunuzda dünyayı gezin

Ascape, bir yıl önce yayınlanan bir Android uygulaması. VR gözlüğü telefona bağlayarak 360 derece video izleme imkânı veren uygulama, sizi dünya turuna çıkarmayı vadediyor. Seyahati sevip, birçok sebepten dolayı yapamıyorsanız; Ascape VR sizi sürükleyici turlara çıkartabilir.

Sanal gerçeklik girişimi, ilk rehberli turu olan “San Francisco’yu" Ağustos ayında yayınladı. 4K olarak çekilen 360 derecelik videolar, bulunduğu lokasyon hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatıyor. Ascape ile gezebileceğiniz diğer lokasyonlar arasında; Saint Petersburg, Fransız Alpleri, Petra Antik kalıntıları bulunuyor.

Video içeriği üretmeleri için insanlara çağrıda bulunan Ascape; gönderilen içerikler kabul edildikten sonra, uygulama indirildikçe video üreticilerine ödeme yapacağını belirtiyor. Şimdilik sadece Android uygulaması olan Ascape’in  E27 gazetesinde, iOS versiyonunun Ekim ayı sonlarına doğru çıkacağı belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun