Aksesuar 14 ŞUBAT 2016 / 15:24

Apple sorunlu USB Type-C kablolarını değiştiriyor

Apple'ın yeni MacBook'larla beraber verilen Type-C kabloların sorunlu olduğunu belirtip, ücretsiz değiştiriyor.

Usb Type-C'ye geçiş yapan MacBook cihazları, bir süredir bu bağlantı aracılığıyla şarj ediliyor. Şarj dışında yüksek hızlı veri aktarımı imkanı da sunan USB Type-C bağlantı noktası, yeni nesil akıllı telefonlarla beraber sık sık adını duyacağımız yeni bir teknoloji. 

Apple, Haziran 2015'ten bu yana sattığı MacBook'larla beraber verilen USB Type-C kablolarının bir hata sebebiyle cihazların şarj olamamsı ihtimalini doğurduğunu belirterek kabloları geri toplama kararı aldı. Ücretsiz değişim imkanı sunan Apple, bu süreçte MacBook'lardan ayrı olarak sattıkları USB Type-C kablolarında da aynı değişim imkanını sunuyor. Eğer Type-C kablonuzun üzerinde seri numarası gibi bir dizi harf - rakam yazmıyorsa, Apple satıcısına gidip değişim yapabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun