Aksesuar 22 EKİM 2015 / 14:00

Akıllı saat kayışı "Unique"

​Teknoloji geliştikçe hayatımızdaki akıllı cihazların sayısı artıyor. Son 1 yıldır akıllı ünvana erişmiş cihazlar saat, bileklik, yüzük gibi telefona bağımlı aksesuarlar olmanın dışına çıkamıyorlar.

Bir Kickstarter projesi olan Unique isimli cihaz ise, akıllı bir saat kayışı. Bir saat kayışı olarak istediğiniz her saati, akıllı hale dönüştüren cihaz, NFC teknolojisi ile toplu taşıma bileti, fiziksel aktivite takipleri, bildirim merkezi gibi temel görevleri yerine getirebiliyor.

Projenin hayata geçmesi için gereken 50.000 dolarlık fonu toplayan girişimcilerin bugün Kickstarter’da ki kampanyası sona eriyor. 2016’da satışa çıkacağı öngörülen Unique’in beş temel özelliği bulunuyor. Atılan adım sayısı, yakılan kalori, uyku takibi, aktivite takibi gibi veri türlerini, telefona aktaran ürün, marka bağımsız olarak her telefonla eşleşerek telefonunuza gelen çağrıları yanıtlamaya da imkân veriyor. Telefonunuzu uzakta bıraktığınızda sinyal vererek kaybetme riskini azaltıyor ve NFC teknolojisi ile toplu taşıma bileti, ofis ya da otel oda giriş kartı olabilen akıllı kayış tamamen el yapımı üretiliyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun