Aksesuar 02 EKİM 2015 / 11:27

Acil durumlar için: Panik Buton Acil Sağlık Asistanı

Özellikle yetişkin bireylerde zamanında müdahale edilmediğinde yaşamsal tehlikeye neden olabilen rahatsızlıklara çözüm olması için Medline Panik Buton Acil Sağlık Asistanı’nı geliştirdi.

Yetişkin bireylerde sıklıkla karşılaşılan kalp, tansiyon gibi rahatsızlıklar zamanında müdahale edilmezse yaşamsal tehlikeye neden olabiliyor. Medline Acil Sağlık Genel Direktörü Dr. Barış Mutluer, tüm bu rahatsızlıklarda kişilere en kısa sürede ulaşabilmek ve en doğru ilk müdahaleyi uygulayabilmek için Panik Buton Acil Sağlık Asistanı’nı geliştirdiklerini belirtti.

Sağlık sektörü de teknolojinin hızlı gelişmesiyle bir dönüşüm yaşıyor. Kullanılan digital sağlık hizmetleri her geçen gün daha fazla arttırıyor. 3 milyon kayıtlı diyabet ve 20 milyon da hipertansiyon hastası bulunan ve nüfusu yaşlanan Türkiye’de mobil sağlık hizmetlerine ihtiyaç duyulduğunu belirten, Mutluer, “Panik Buton Acil Yardım Asistanına özellikle evlerinde yalnız yaşayan yaşlılar ve sağlık durumu düzenli takip gerektiren hastalar ihtiyaç duyuyor. Ancak bunun yanı sıra küçük bebeği ya da çocuğu olanlar da Panik Buton Acil Sağlık Asistanı’ndan yararlanarak hızlı bir şekilde tıbbi yardım alabiliyorlar” dedi.

Panik Buton Acil Yardım Asistanı nasıl çalışıyor?

GPS ve GPRS alt yapısını kullanan ‘Panik Butonu’ içindeki SIM kart vasıtasıyla bulunduğu lokasyon bilgisini, üzerindeki acil yardım düğmesine basıldığında Medline Alarm Merkezi’ne ileterek, karşılıklı görüşme imkanı sunuyor.

Ani bir şekilde rahatsızlanan ya da beklenmedik bir şekilde kaza geçiren kişi Panik Buton Acil Yardım Asistanı üzerinde bulunan “ACİL” tuşuna bastığında, konum Medline Alarm Merkezi doktoruna iletiliyor. Medline Alarm Merkezi de hastanın bulunduğu adres bilgisini otomatik olarak en yakın ambulansın navigasyon sistemine ulaştırır. Böylece ambulans ekibinin, yanlış ya da hatalı iletilmiş adrese gitmesinin önüne geçilerek hastaya ulaşım süresi yaklaşık yüzde 15 kısalıyor. Ambulans ekibi hastaya ulaşana kadar geçen sürede ise alarm merkezi doktoru hastaya veya varsa yakınındakilere gerekli ilk yardım desteğini cihazın handsfree konuşma özelliği sayesinde iletebiliyor. Rahatça cepte ya da çantada arzu edilirse kolye olarak da taşınabilen Panik Buton Acil yardım asistanı su geçirmeme özelliği de taşıyor.

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun