Akıllı Telefonlar 07 AĞUSTOS 2014 / 14:15

ZenFone’un Türkiye tanıtımı yapıldı

ASUS Başkan Yardımcısı Eric Chen'in ev sahipliği üstlendiği, 6 Ağustos’ta gerçekleşen tanıtım ASUS’un Intel işlemcili ZenFone telefon ailesi ve ASUS ZenUI’un kullanıcı arayüzü Türkiye’de tanıtıldı.

 Esma Sultan Yalısı’nda Özge Ulusoy'un sunuculuğunu üstlendiğini etkinlikte Oben Budak da canlı DJ performansı sergiledi.Etkinlikte ASUS Başkan Yardımcısı Eric Chen  yeni ASUS ZenUI kullanıcı arayüzünü de tanıttı.

Tanıtımda konuşan ASUS Başkan Yardımcısı Eric Chen “Türkiye’deki kullanıcılara bu üst düzey deneyim sunan muhteşem seriyi tanıtmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. ASUS olarak bizler her zaman en iyi teknolojinin geniş kitlelerce kullanılan teknoloji olduğuna inandık. İnanılmazı ararken çıktığımız bu yolda herkesin keyifle kullanabileceği lüks bir akıllı telefon tasarlamayı hedefledik. ZenFone inanılmaz bir kullanıcı deneyimini oldukça rekabetçi bir fiyata sunuyor, bu nedenle tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. ASUS’ta tüm tasarımlarının merkezinde insana yer verdiklerini ifade eden Chen akıllı telefonların olmazsa olmaz cihazlar haline geldiğini ifade edip dijital hayatın en ufak ayrıntılarına kadar odaklandıklarını sözlerine ekledi.

ASUS Türkiye ve Kuzey Afrika Ülke Müdürü Bora Aras ise:”ZenFone serimizde adından da anlaşılacağı gibi diğer ürünlerimizde de gördüğünüz Zen tasarımını kullandık. Zen insanın kendi iç varlığını ve içyapısını derinlemesine görme sanatıdır. Biz bu derinliği tasarıma yansıtıp, güzellik ve güç arasında mükemmel bir denge kurmasını sağladık. Güçlü işlemcisi, mükemmel fotoğraf kabiliyeti ve kullanıcıların yaşamlarındaki her anlarını düzenleyip takip etmelerine olanak tanıyan özellikleriyle ZenFone ve ZenUI kullanıcı arayüzü teknolojide fark ve üstünlük arayanların tercihi olacaktır” dedi.

Intel’in Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölge Başkanı ve Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Ertem de konuyla ilgili: “Intel olarak mobil dünyada gerçekleştirdiğimiz yenilikçi projelerden birini daha ASUS ile hayata geçirdik. Yüksek performans ve etkin güç tüketimi sunan Intel  işlemcili ZenFone ailesini mükemmel bir kullanıcı deneyimi yaratması için tasarladık. ASUS ile birlikte mobil alanda sunduğumuz yenilikler artarak devam edecek. Intel olarak da vizyonumuz, geleceğin teknolojilerini yaratmak ve bu teknolojilerin tüm insanların hayatını zenginleştirmesini sağlamak. Bu vizyon doğrultusunda, mobil teknolojilerden nesnelerin internetine ve giyilebilir teknolojilere kadar birçok alanda geleceği şekillendirmeye devam edeceğiz” şeklinde görüşlerini belirtti.

 Yeni ASUS ZenUI

ZenFone, ASUS ZenUI’nin kullanıldığı ilk ASUS cihazları arasında yer alıyor. Bu yeni tasarımda canlı renkler, yeni zil ve bildirim sesleri kullanıcıyla buluşuyor. ASUS ZenUI’da ayrıca kullanıcıların yüklü bilgi akışını elle yönetmesine gerek bıraktırmayan ve zamanı daha verimli kullanmayı sağlayan özellikler de bulunuyor. Bu özelliklerden “What’s Next”, mesaj, cevapsız çağrı, hava durumu gibi bilgileri tuş kilidi ekranında gösterirken, “Do It Later” ise kullanıcının ilgilendiği işe odaklanmasını ve sonra yapılması gereken diğer işlerini unutmamasını sağlayabiliyor.

Profesyonel görünümlü fotoğraflar

Tüm ZenFonelarda kamera performansını artıran ve profesyonel fotoğraf ve videolar çekmeyi sağlayan “kendi fotoğrafını çekme”  ve “alan derinliği” modu gibi özellikler taşıyan özel bir ASUS kamera teknolojisi olan PixelMaster bulunuyor. ZenFone 5 ve ZenFone 6’da ise ayrıca düşük ışıktan aynı performansı gerçekleştirebilen “düşük ışık modu” ve deklanşöre basmadan önce ve sonra otomatik olarak birden fazla fotoğraf çekerek hareketli objelerin fotoğraflarını çekebilen “zaman geri sarma” gibi iki özelliği daha bulunuyor. “Kendi fotoğrafını çekme modu”  kaliteli “özçekimler” çekmenin yeni yolu olarak kullanıcının karşısına çıkıyor. “Alan derinliği modu” ise yakındaki süjelere odaklanıp arka planı bulanıklaştırmayı sağlayabiliyor. Böylece fotoğrafçıların  profesyonel kameraları kullanarak oluşturabildikleri bu efekti “Depth of Field” modu ile yakalayabiliyor.

ZenFone, farklı boyut ve renk seçenekleriyle kullanıcılarla buluşuyor. ZenFone 4, siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve sarı olmak üzere farklı renklerdeki değiştirilebilir kapaklarına sahip olmakta.

ZenFone 5’in kalınlığı en ince noktasında 5.5 mm’ye kadar düşüyor. ZenFone 5, siyah, beyaz, kırmızı, altın sarısı ve mor olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle sunuluyor. 13 MP kameraya sahip ZenFone 6’da isesiyah, beyaz, kırmızı ve sarı renkler de mevcut.

Ürünlerin fiyatları ise şu şekilde:

Zenfone 4: 449 TL (Turkcell)

Zenfone 5: 699 TL (Teknosa/Kliksa)

Zenfone 6: 799 TL (Teknosa/Kliksa)

 
ETİKETLER : asus zenfone
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun