Akıllı Telefonlar 05 AĞUSTOS 2015 / 10:42

Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact ortaya çıktı

2 Eylül'de tanıtılması beklenen Sony Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact modellerinin görüntüleri sızdı.

IFA'ya sayılı günler kala firmalar yeni nesil amiral gemisi akıllı telefon modellerinin hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. IFA'ya hazırlık yapan firmalar arasında elbette ki Sony de var. IFA'da 2 Eylül için bir basın organizasyonu düzenleyen Sony, Xperia Z5 ve olası Xperia Z5 Compact'i tanıtacak gibi görünüyor.Sızdırılan yeni bir fotoğraf ise bu telefonları doğrular nitelikte. Eğer fotoğraf doğruysa, - en azından Xperia Z5'te- parmak izi okuyucuyla karşılaşacağız. Fotoğrafları incelediğimizde bir hayli ilginç detaylar karşılaşıyoruz. Xperia Z5'in sağ tarafında, Sony'nin uzunca bir süredir kullandığı yuvarlak kilit tuşu yerine kasayla aynı hizada duran bir kilit tuşu bulunuyor. Muhtemelen bu tuş, aynı zamanda parmak izi okuyucu işlevi de görüyor. Ayrıca ses tuşları da kasanın neredeyse en alt kısmına yerleştirilmiş. Yüksek ihtimalle su geçirmez olacak Z5'in alt tarafındaki USB bağlantısında kapak bulunmuyor. USB bağlantısının Type-C olup olmadığı hakkında net bir şey söylemek zor fakat tahminimce Type-C değil.

Sony kısa bir süre önce Avrupa'da Z3+, Japonya'da Z4 model adıyla sessiz sedasız amiral gemisi telefonlar çıkardı. Aralarında çok çok ufak farklar barındıran bu telefonlar, standart Z3'ün "geliştirilmiş" haliydi diyebiliriz. Z5 ise komple yeni bir telefon olacak gibi görünüyor; Z5 Compact de yavrusu.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun