Akıllı Telefonlar 30 MART 2016 / 14:17

Xaomi Mi 5 Pro'nun seramik arka kapağının gücünü izleyin

Xiaomi Mi 5 Pro'nun arka kapağında kullanılan seramik, inanılmaz işkence testlerinden başarıyla geçiyor.

Akıllı telefonların arka kısımlarında da artık koruma amaçlı Gorilla Glass ile kaplandığını görüyoruz. Hem sağlamlık hem de tasarım anlamında telefona katkıda bulunan bu malzeme, yerini yavaş yavaş seramiğe bırakacak gibi görünüyor.

Xiaomi Mi 5 Pro'da kullanılan seramik arka kapak, MIUI (Xiaomi telelefonlarda kullanılan arayüz) YouTube sayfasında yayınlanan videoda tabiri caizse işkenceye tabi tutuldu. Testere, eğe, tornavida gibi sivri ve sert cisimlerle yapılan testlerden başarıyla geçen seramik arka kapak, matkaptan bile etkilenmeyerek dikkatimizi çekmeyi başardı.

Diğer taraftan telefona herhangi bir "çarpma" testi uygulanmamış olması, çizilmemesine rağmen arka panelin kolayca çatlayabileceğine işaret ediyor olabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun