Akıllı Telefonlar 04 NİSAN 2016 / 10:53

Windows 10'da Android bildirimleri görüntülenecek

Windows 10'un yeni sürümünde Android bildirimleri, bilgisayar ekranına yansıyabilecek.

İyi - kötü - iyi - kötü sıralamasında giden işletim sistemi sürümleri adımlarında Windows 10 ile "iyi" adımı olmayı fazlasıyla başarıyor gibi. Windows 10 kullanmayan kullanıcıları darlaması dışında herhangi bir eksisi bulunmayan işletim sistemi, güncellemelerle sürekli daha da güzel bir hale geliyor. Windows 7 gibi efsane bir işletim sistemini aratmayan Windows 10'a gelecek olan yeni özellik ise ciddi anlamda hayatı kolaylaştıracak nitelikte.

Geliştiriciler için özel bir etkinlik düzenleyen Microsoft, Android akıllı telefonlardaki bildirimlerin Windows 10'daki Action Center - İşlem Merkezi bölümüne yansımasını sağlayacaklarını duyurdu. Bunun gerçekleşmesi için Android cihazda Cortana'nın yüklü olması gerekiyor. Evet, Cortana Android'e geliyor.

İşlem Merkezi'nde çıkacak olan bildirimlere doğrudan bilgisayar üzerinden cevap verilebileceği konuşuluyor. Muhtemelen akıllı saatlere uygulanan "tüm bildirimleri görüntüle" özelliği olduğu gibi Cortana aracılığıyla akıllı saate değil, bilgisayara aktarılıyor olacak. Bakalım Microsoft bu entegrasyonu yeterince başarılı bir şekilde sunabilecek mi...