Akıllı Telefonlar 22 KASIM 2013 / 13:21

Türk Telekom’dan Android’li ev telefonu

Ev telefonları Türk Telekom’un yeni Android işletim sistemli telefonuyla akıllanıyor

Türk Telekom’un E4 adını verdiği Android işletim sistemine sahip yeni kablosuz ev telefonu, dokunmatik geniş ekran, kablosuz internet ve kolay arama özellikleriyle ev kullanıcılarının hayatını kolaylaştırıyor. Yeni akıllı ev telefonu E4’le internete girmek, televizyon seyretmek, oyun oynamak, müzik dinlemek ve sosyal ağlara bağlanmak mümkün. 4 inçlik ekranı, Jelly Bean işletim sistemi ile E4 kullanıcıları evde ya da ofiste sahip oldukları internet bağlantısı üzerinden internete girerek e-posta mesajlarını okuyabilecek, Office belgelerini açarak üzerinde çalışabilecek; Facebook ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanabilecek. E4 üzerinde yüklü olarak gelen Wirofon uygulaması ile kullanıcılar bulundukları yerdeki internet bağlantısını kullanarak kendi ev numaralarının tarifesi ile görüşme yapabilecek.

E4 üzerinde yüklü olarak gelen uygulamalar arasında Wirofon, TTNET Müzik, Tivibu, Bulut Rehber, Bulut Depo, Akttar, Yardım Rehberim yer alıyor. E4 Aralık ayından itibaren tüm Türk Telekom bayi ve ofislerinde satılmaya başlanacak.

Akıllı ev telefonunun kamuoyuna tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Türk Telekom CEO’su Tahsin Yılmaz, “Dijital Yaşam Dönüşümü” vizyonuyla müşterileri için çözümler üretmeye devam ettiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “3D vizyonumuz doğrultusunda, dijital çağın avantajlarını müşterilerimize en iyi şekilde sunmak için ürünlerimizi sürekli geliştiriyor ve çeşitlendiriyoruz. Bir yakınsama ürünü olarak akıllı ev telefonumuzu; Türk Telekom Grubu’nun tüm iletişim hizmetlerinin harmanlandığı bir platform, entegre bir iletişim cihazı olarak değerlendiriyoruz. Yeni ürünümüzle, Türkiye’de genişbant yayılımını desteklemeyi ve mobil tarafla yapacağımız sinerji kampanyalarıyla müşterilerimize daha fazla değer katmayı hedefliyoruz.”

Yılmaz konuşmasında, araştırmaların Türk halkı için ev telefonunun vazgeçilmez bir cihaz olduğunu gösterdiğini de vurgulayarak, “Türkiye’de her yıl yaklaşık 1 milyon adet kablosuz ev telefonu satılıyor” dedi.

E4 Türk mühendisler tarafından geliştirildi

Akıllı ev telefonunun yoğun bir çalışma sonucunda ortaya çıktığını belirten Tahsin Yılmaz, şu bilgileri verdi: “Tüm mühendislik ve tasarım çalışmalarını Türkiye’de yaptığımız ve orta vadede Türkiye’de üretmeyi hedeflediğimiz akıllı ev telefonumuzla, Android işletim sistemi ile DECT teknolojisini birleştirdik. Böylece kablosuz ev telefonlarını müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak hale getirdik. Teknolojide öncü bir grup olarak Ar-Ge yatırımlarını ve müşterimize fayda sağlamayı birinci öncelik sayıyoruz. Önümüzdeki dönemde, pazara daha farklı segmentlerde farklı tüketici ihtiyaçlarını karşılayan cihazları sunmayı hazırlanıyoruz.”

E4’ün teknik özellikleri

 • Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi

 • 4” TFT LCD ekran (800 X 480 piksel)

 • 126mm x 65mm x 11mm

 • Capacitive Multi Touch (5 Parmak)

 • 1.3 Ghz ARM İşlemci

 • Harici baz istasyonu

 • Wi-Fi bağlantı ile internet (802.11 b/g/n)

 • 3.5mm kulaklık çıkışı

 • Micro USB 2.0

 • Micro SD kart girişi (32GB’a kadar arttırılabilir hafıza)

 • Ön yüzde VGA Kamera

 • Bluetooth (4.0) ve AkTTar ile cep telefonundan rehber senkronizasyonu

 • FM Radyo, E Mail, Ses kaydı

 • Video oynatıcı

 • Saat, alarm, takvim

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun