Akıllı Telefonlar 15 TEMMUZ 2015 / 12:41

Teknosa akıllı telefonu ve akıllı saati ile piyasada

TeknoSA, sektöründe bir ilki gerçekleştirerek Preo markasıyla kendi akıllı telefonu ve akıllı saatini piyasaya çıkarıyor.Kendi akıllı telefon ve saatini piyasaya çıkararak Teknosa, Türkiye teknoloji perakendeciliği sektöründe bir ilki gerçekleştiriyor. Preo markasıyla kendi ürünlerini tüketicilerle buluşturan Teknosa, Preo P1 akıllı telefon ve Pwatch akıllı saatini, 16 Temmuz’dan itibaren Türkiye’nin 81 ilindeki mağazalarında ve online alışveriş sitesi teknosa.com’da satışa sunulacak.

“Tüm teknolojik ihtiyaçların tek adresi olmayı hedefliyoruz.”

TeknoSA’nın kurulduğu günden bu yana Türkiye’de herkesin teknolojiye erişimini kolaylaştırdığını dile getiren TeknoSA Genel Müdürü Bülent Gürcan; “15 yıllık birikim ile şimdi daha fazlasını yapmak için kolları sıvadık. Sunduğumuz ürün ve hizmetleri, tüketicilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitlendirmek, herkesi akıllı cağın teknolojileriyle buluşturmak yönünde atılımlara imza atıyoruz. TeknoSA Mobil’i TeknoSA güvencesi ve avantajlarıyla müşterilerimize sunmak, bu doğrultuda atılmış önemli bir adımdı. Şimdi ise markalı ürünlerimiz TeknoSA Preo P1 model akıllı telefon ve Pwatch ile yine bir yeniliğe imza atıyoruz. Birikimlerimizi tüketicilerin beklentilerine göre tasarlanan akıllı telefon ve saat ürünlerimizle taçlandırmak istedik. Bu yatırımlarla TeknoSA’nın, bugün ve gelecekte tüm teknolojik ihtiyaçların TEK ADRESİ olmasını hedefliyoruz.” diye konuştu.

"Tüketicilerin beklentileri dikkate alındı"

Geliştirme aşamasında tüketicilerin beklentileri göz önüne alınan Preo P1 akıllı telefon, LTE yani 4G uyumlu, 5 inç ekran, 13 megapiksel arka, 5 megapiksel ön kamera çözünürlüğü ve standart 8 GB hafıza gibi özelliklere sahip. Cihaz, 16 Temmuz itibarıyla 749 TL’ye tüketicilerle buluşacak. TeknoSA’nın bir diğer ürünü Preo Pwatch ise adım sayma, mesafe takibi, harcanan kaloriyi gösterme, uyku düzenini ve kalitesini takip etme ve vücut kitle indeksini ölçme özelliklerinin yanı sıra diyet programı yapabilmeye de imkan tanıyor. Farklı renkli kayış seçeneklerine sahip olan akıllı saat, 99 TL’lik fiyatıyla meraklılarını sevindirecek. Lansman dönemine özel olarak, Preo P1 telefon ve Pwatch akıllı saat birlikte 799 TL’den satışa sunulacak.

"Akıllı telefon pazarı büyüyor"

Türkiye Tüketici Teknolojisi Ürünleri pazarı hakkında da bilgi veren Gürcan, şunları söyledi: “Pazar, 2015 yılının ilk çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 14 büyüdü ve 9,4 milyar TL ciroya ulaştı. Bu dönemdeki yüzde 23’lük büyüme hızıyla Telekom kategorisinin büyümenin lokomotifi olduğunu görüyoruz. Burada akıllı telefonlar ön planda. Önümüzdeki dönemde de yeni modeller, 4G ve 5G’nin etkisiyle de büyümenin yine akıllı telefonlar odağında gerçekleşmesini bekliyoruz. PREO P1 ile akıllı telefon pazarına girmemizin önemli nedenlerinden birisi de bu. “

 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun