Akıllı Telefonlar 06 NİSAN 2015 / 10:32

Tek tıkla sipariş tek tıkla ödeme

On dört aylık bir çalışma sonucunda oluşturulan ve 2014’ün Finansal Girişimi seçilen akıllı telefon uygulaması “HesapAl” kullanıcılarına hızlı sipariş verme ve tek tuşla hesap ödeme imkanı sunuyor. Anlaşmalı seçkin restoranlarda kullanabilen “HesapAl” ücretsiz olarak akıllı telefonlara yükleniyor ve restoranlarda bulunan QR kodu okutarak menüye ulaşıp, garson yardımı olmadan sipariş verme imkanı sağlıyor. Yemek sonunda Mastercard tarafından sağlanan mobil ödeme fonksiyonu sayesinde kredi kartı ile ödeme yapılabilen uygulama; Bigchefs(Astoria), Dobby’s Burger(Kızıltoprak), illy(Kanyon-Akasya), Kahve Dünyası(Kabataş), Kırçiçeği(Ortaköy), Mado(Etiler) ve Secco Cafe(Bağdat Caddesi-Hillside) restoranlarında kullanılıyor.

HesapAl CEO’su Emre Yılmaz, Türkiye’de kendi alanında ilk olan uygulamanın yoğun ilgi gördüğünü ve seçkin restoranların eklenmesiyle birlikte büyümeye ve gelişmeye devam edeceğini dile getiriyor.

Uygulama, hızlıca sipariş verme ve hesap ödeme imkanlarının yanında mekan listeleme, yemekler ve mekan hakkında yorum yapabilme, geçmiş siparişleri görüntüleme ve hesap yönetme gibi özellikleri de bulunuyor.
ETİKETLER : HesapAl