Akıllı Telefonlar 02 EKİM 2015 / 13:42

Sony Xperia Z5'in kamerası şu anda "en iyi"

Akıllı telefonlar arasındaki kamera rekabeti devam ediyor. Sony Xperia Z5'in kamerası, söylenene göre şu anda bir numara.

Cep telefonlarının kameraları, yıllardır geçirdiği evrim sonucunda pek çok dijital fotoğraf makinesinden iyi fotoğraf çeker hale gelmeyi başardılar. Elbette ki son derece dar lens alanı sebebiyle zum ve alan derinliği (bokeh) gibi lense dayalı yetenekleri sınırlı. Fakat özellikle yazılımsal ve donanımsal (işlemci, RAM vs.) sebebiyle ufak boyutlarına rağmen oldukça iyi iş çıkarabiliyorlar. Son dönemlerin en dikkat çekici telefon kamerası ise Samsung'un S6 Edge model akıllı telefonunda yer alıyordu. Hem videoda hem de fotoğrafta gösterdiği harika renk kalitesi, hızlı odaklanma ve yüksek detaylarıyla çoğu kullanıcının ve editörün beğenisini kazanmıştı.DxOMark'ın yaptığı detaylı kamera testine göre Sony, Samsung Galaxy S6 Edge'i tahtından etmiş durumda. Kamera konusunda Z5 serisiyle beraber atılım yapmayı hedefleyen Sony, bunu başarmış görünüyor. DxOMark'ın hem fotoğraf, hem de video tarafında vermiş olduğu puanları aşağıda görebilirsiniz:Görüldüğü üzere Sony'nin kamerasının en güçlü olduğu nokta otofokus özelliği. S6 Edge'in fazlasıyla güçlü flaşının yanında Sony de yer alacak gibi görünüyor.

Ürünün detaylı incelemesini, elimize ulaştığında sizlerle paylaşacağız.
ETİKETLER : dxomark kamera Sony xperia z5 z5
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun