Akıllı Telefonlar 24 ŞUBAT 2016 / 14:26

Sony, Xperia Z serisini durduruyor

Sony'nin uzun yıllardır sürdürdüğü amiral gemisi serisi Xperia Z, bundan böyle yerini Xperia X'lere bırakacak gibi.

Sony, Ericsson'u satın almasının ardından çıkardığı ilk amiral gemisi Xperia S'in ardından Z serisini piyasaya çıkararak suya dayanıklılık özelliğinin yanı sıra güncel üst seviye akıllı telefonlarla yarışabilecek donanıma sahip telefonlarını sunmaya başlamıştı. İlk Xperia Z'nin üzerinden çok sayıda telefon geçti; bugün Xperia Z5 serisi ile yoluna devam ediyor. Fakat şirket bu Z serisini ilerletmek yerine farklı bir yol alacak gibi görünüyor.

Japon teknoloji şirketinin Almanya ayağının Facebook'taki bir kullanıcı yorumuna verdiği cevaba göre Xperia Z6 diye bir telefon çıkmayacak ve Xperia X modelleri Xperia Z'lerin yerini alacak. Bu durumda aslında Z serisinin isim değişikliğiyle yoluna devam edeceğini varsayabiliriz. İsim değişikliğinin sebebi tamamen ticari olabileceği gibi, X serisiyle beraber amiral gemilerine yepyeni bir özellik getirilecek olabilir.

Diğer taraftan Sony'nin Bulgaristan ayağında, X serisinin tam anlamıyla bir dönüşüm olmayacağını, yepyeni bir seri olacağı söyleniyor.

Bu noktada Sony'nin planlarının henüz tam oturmadığını veya planlarını farklı ülkelerdeki müdürlüklerine henüz yeterince iyi anlatmadığı sonucuna da varabiliriz. Bakalım Sony Xperia X serisiyle neler yapacak...
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun