Akıllı Telefonlar 26 MAYIS 2015 / 14:02

Sony amiral gemisini güçlendirdi: Xperia Z3+

Sony'nin geçtiğimiz sene sonunda piyasaya sürdüğü Xperia Z3 akıllı telefonu benzer bir tasarımla güçlendirilmiş donanımıyla ve Xperia Z3+ adıyla piyasaya sürülüyor.

Sony'nin 6 ayda bir amiral gemisi çıkarma geleneğini farketmişsinizdir. Xperia Z'den bu yana senede iki amiral gemisi hazırlayan Sony, bu geleneğine bu sene ara vermiş gibi görünüyor.

Bir süredir teknoloji basınında Xperia Z4 dedikoduları dönüyordu. Firma geçtiğimiz günlerde sadece Japonya'da Xperia Z4 modelini tanıttı. Japonya haricindeki ülkelerde ise bugün gönderdiği basın bülteniyle sessiz sedasız Xperia Z3+ akıllı telefonunu duyurdu. Xperia Z3+, Xperia Z3'ün teknik özelliklerini bir adım ileriye taşırken, çok küçük tasarımsal farklılıklar da getiriyor.Xperia Z3+, Snapdragon 810 çipsetini kullanıyor. Snapdragon 801'den yükseltilmiş olan bu çipset, daha yüksek performansın yanı sıra daha serin bir çalışma vaadediyor. Diğer taraftan günümüz akıllı telefonları için artık yetersiz kalan 16 GB'lik dahili hafıza miktarı da 32 GB'ye çekilmiş. Ayrıca 128 GB'ye kadar microSD kart da takılıp kullanılabiliyor. RAM miktarında ise biri değişiklik yok; yine 3 GB.

5.2 inçlik Triluminos Full HD ekranı olduğu gibi koruyan Sony, Xperia Z3+'ı çok az da olsa inceltmeyi tercih etmiş. Xperia Z3 7.3 mm kalınlığındayken, Z3+ 6.9 mm olmuş. Tabii bu incelme, cihazın içerisine sığacak batarya miktarını da etkilemiş. Z3'teki 3100 mAh batarya yerine bu cihazda 2930 mAh'lik batarya kullanılıyor. Z3'ün batarya ömrü zaten piyasa standartlarının üzerindeydi. Fakat aynı zamanda telefonu en çekici kılan özelliklerinden de biriydi. Bakalım batarya ömründe ne gibi değişikler olacak...Tasarımsal anlamdaki en önemli yenilik, hali hazırda IP68 sertifikasına sahip olmasına rağmen microUSB bağlantısının kapaksız olması. Xperia Z1 ile 3.5 mm kulaklık portuna kapak gerekliliğine son veren Sony, Xperia Z3+ ile de microUSB portuna çözüm sunmuş. Ayrıca ön panelinin ortasında yer alan hoparlör delikleri, cihazın köşelerine doğru kaydırılmış.

Ürünün arka kamerasında herhangi bir değişiklik bulunmuyorken, ön kamera 5 megapiksel'e güncellenmiş. Böylece çok daha kaliteli selfie'ler yakalayabileceğiz.Xperia Z3+'ın fiyatı hakkında henüz bir bilgi bulunmasa da Haziran ayı içerisinde piyasaya çıkacağı bilgisi onaylandı. Ürünün Türkiye'ye gelmesiyle beraber incelememizle karşınızda olacağız.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun