Akıllı Telefonlar 29 NİSAN 2016 / 10:30

Samsung zirvedeki yerini koruyor

IDC tarafından açıklanan akıllı telefon sevkiyat raporu, akıllı telefon ekosisteminde işlerin pek fazla değişmediğini ortaya koyuyor.

Açıklanan rapora göre 2016 yılının ilk çeyreğinde küresel çapta 334,9 milyon akıllı telefon satışı gerçekleşirken, geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 0,2 artış göze çarpıyor.

Rapora bakıldığında Samsung’un 81,9 milyon telefon satışıyla zirvede yer aldığı görülürken, Samsung’u 51,2 milyon akıllı telefon satışıyla Apple takip ediyor. Lenovo ve Xiaomi’nin ilk 5’teki yerlerin kaptırdıkları raporu üçüncü sırasında ise Huawei yer alıyor.

Rapora baktığımızda şirketlerin çoğunun geçmiş dönemlerdeki satış rakamlarını yakaladıkları göze çarpıyor. Akıllı telefon üreticileri için “geçiş” dönemi olarak da adlandırabileceğimiz bu süreçte, kan kaybı yaşan Lenovo ve Xiaomi’nin yerini ise OPPO ve Vivo adlı üreticiler aldı. Özellikle Xİaomi'nin geçtiğimiz dönemde Çin pazarındaki başarılı performansının ardından yaşadığı düşüş oldukça dikkat çekici. 

Konuyla ilgili geniş bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun