Akıllı Telefonlar 19 AĞUSTOS 2013 / 10:24

Samsung ve Sony atağa geçiyor

İki teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone ve iPad’inden, hatta IFA'dan önce yeni ürünlerini 4 Eylül’de piyasaya sürecek.Samsung’un kol saatine benzer akıllı telefonu ve Galaxy Note 3’ü 4 Eylül’de piyasaya sürmesi bekleniyor. Sony’nin televizyonlarda ve kameralarda kullanılan imaj sensörünün bulunduğu son Xperia telefonu da aynı gün piyasada olacak.

Apple’ın 10 Eylül’de yeni iPad ve iPhone’u tanıtması beklenirken, bir hafta öncesinde iki dev şirketin kendi ürünlerini çıkarması, önemli bir piyasa hamlesi olarak görülüyor. Ayrıca Berlin’de gerçekleşecek IFA tüketici elektroniği fuarından da iki gün önce ürünlerini tanıtacak olan Samsung ve Sony, rakiplerinin bir adım önüne geçmeyi hedefliyor.

Samsung’un bu yıl sonuna kadar Tizen işletim sisteminin de yüklü olduğu telefonla birlikte en az iki üst seviye telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yıl Apple’ı geride bırakarak en fazla akıllı telefon satan şirket konumuna yükselen Samsung, kol saatine benzer akıllı telefonuyla telefon konuşmaları yapılmasını, internete bağlanılmasını sağlayacak.

Giyilebilir teknoloji için devler yarışıyor

Samsung, Sony ve diğer üreticiler giyilebilir teknolojiler konusunda önemli bir rekabet içine girdi. Bu yıl içerisinde saat endüstrisinin 60 milyar dolarlık değer yaratması bekleniyor. Akıllı telefon piyasasında giyilebilir cihazların en önemli eğilimlerden biri olması bekleniyor.

Apple da Japonya’da “iWatch” ismini tescillendirdi ve 100 kişilik bir mühendislik ekibiyle ürün için çalışmalarını sürdürüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun