Akıllı Telefonlar 08 OCAK 2016 / 15:06

Samsung Gear S2 yakında iPhone'larla da çalışacak

Samsung'un yeni ve başarılı akıllı saati Gear S2, Ocak ayı içerisinde Apple cihazlarla da uyumlu olacak.

Samsung'un başarılı akıllı saatini bir hayli beğendiğimizi incelememizde belirtmiştik.Yuvarlak tasarımının yanı sıra çerçeve kısmının döndürülerek kontrol edilebiliyor olması, saati en cazip kılan özelliklerinden. Diğer taraftan Gear serisinin artık Samsung akıllı telefon bağımlı olmaması da ilgi çeken detaylardandı. Android uygulamasıyla tüm Android tabanlı telefonlarla çalışabilen Gear S2'nin iPhone'larla çalışması pek de beklenen bir şey değildi.

Firma bu konuda bizi yanıltıyor. Samsung, Gear S2'nin kullanılabilmesi için geliştirdiği uygulamayı iPhone'lara da uyumlu hale getirior. App Store'dan indirilebilecek olan uygulamanın Ocak ayı içerisinde hazır olacağı söyleniyor.

Diğer taraftan iOS ile uyumluluğun, cihazın yeteneklerin tamamını kapsayıp kapsamayacağı hakkında bir bilgi yok. Bildiğiniz gibi iOS, izinler konusunda pek rahat bırakan bir işletim sistemi değil. Bu da Gear S2'nin bazı özelliklerini sınırlayabilir. Bakalım iOS kullanıcıları Apple Watch'un yerine Gear S2'yi tercih edecekler mi.