Akıllı Telefonlar 28 OCAK 2016 / 12:01

Samsung Galaxy S7'nin performansı ortaya çıktı

Samsung'un önümüzdeki aylar içerisinde tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi Galaxy S7'de kullanılacak çipsetin benchmark sonuçları ortaya çıktı.

Bir zamanlar ekran kartlarında yaşanan performans - benchmark yarışı, şu sıralar cebimizdeki akıllı telefonlar tarafında yaşanıyor. Amiral gemisi akıllı telefonlarda kullanılan yüksek performanslı çipsetler, belli başlı oyunların ve uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlarken, bunların testinin yapılabilmesi için AnTuTu ve Geekbench gibi test yazılımları kullanılıyor. Yüksek performanslı çipsetleriyle yakından tanıdığımız Samsung da elbette ki bu testlerin arasında, genellikle üst sıralarda yer alan bir üretici.

Samsung'un önümüzdeki aylar içerisinde tanıtacağını tahmin ettiğimiz Samsung Galaxy S7'nin hem Snapdragon 820, hem de Exynos 8890 çipsetine sahip modellerinin GeekBench 3 sonuçları ortaya çıktı. GSMArena tarafından hazırlanan, aşağıdaki tabloda görebileceğiniz üzere Exynos, Snapdragon modeline göre hemen hemen yüzde 20 daha yüksek peformans sergileyebiliyor. Snapdragon 820'nin Galaxy S6'daki çipset olan Exynos 7420'nin de gerisinde kalması elbette ki kafalarda soru işareti oluşmasına sebep oluyor. Listenin en tepesinde ise Kirin 950 çipsetiyle Huawei Mate 8 yer alıyor.

Bakalım S7'deki Exynos 8890, diğer testlerde neler yapabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun