Akıllı Telefonlar 04 MART 2016 / 15:54

Samsung Galaxy S7 Edge ne kadar sağlam?

İşkence testine sokulan Samsung Galaxy S7 Edge beklediğimizden sağlam çıktı.

Bir zamanlar Nokia'lar yaygınken telefonların ne kadar sağlam olduğunu pek önemsemezdik. Ekranları küçücük olan telefonlar, elbette ki düşünce kırılmıyordu. Bir kere yere düşmeyle kırılan telefon mu olurmuş canım?! Şimdi ise ekranların telefonların büyük bir bölümünü kaplıyor olması ve "incelik" trendinin yaygın olması sebebiyle eskilerdeki gibi sağlamlık bulmak pek de mümkün değil. Telefonlarımızı kılıflarla korusak bile yere ters bir şekilde düştüğünde kırılabiliyorlar.

Samsung'un en yeni amiral gemisi Galaxy S7, JerryRigEverything adındaki bir YouTube kanalı tarafından işkence testine tutuldu. Ekranı çizme çalışmalarıyla başlayan testler, dünyanın en kolay kaybolan nesnelerinden biri olan BIC çakmak ile yakılmaya çalışıyor. Son olarak da bükülme testleri yapılarak test noktalanıyor.Videoya baktığımızda sonuçların aslında beklenenden iyi olduğunu söyleyebiliriz. Ekran yakıldığında birazcık kararıyor, çizilmeye çalışıldığında da bir hayli iyi dayanıyor. Bükülme testinde ise sadece arka kapağını attığını görüyoruz. Başarılı mı? Bence başarılı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun