Akıllı Telefonlar 28 ARALIK 2015 / 09:59

Samsung Galaxy S6 Mini ortaya çıktı

Samsung'un S6 akıllı telefon serisi, mini cihazlarla devam ediyor.

S6 serisi akıllı telefonlarıyla büyük başarı yakalayan Samsung, bildiğiniz gibi bu serisinde henüz bir "küçük" telefona yer vermemişti. Firmanın bundan önceki neredeyse tüm S serisi telefonlarının bir de "Mini" sürümü bulunuyordu. İnsanlar artık yavaş yavaş Galaxy S7'yi beklerken firma, muhtemelen yakın zamanda S6 Mini'yi piyasaya sürecek.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin önde gelen online alışveriş mağazalarından LetsTango'da ortaya çıkan Galaxy S6 Mini'nin özelliklerinin pek çoğu sayfasında görüntülenebiliyor. Ürünün işletim sisteminin Android 5.1 olduğu belirtilirken, ekran boyutunun 4.6 inç boyutunda olacağı söyleniyor. AMOLED tipindeki ekranın çözünürlüğü ise bilinmiyor. İşlemcisinin "1.8 GHz - 8 çekirdek" olduğu belirtilirken 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı da dikkat çekenler arasında. Özellikler arasında en dikkat çekici noktalardan biri de 15 megapiksellik kamerası. Galaxy S6 serisi modellerde 16 megapiksel kullanılıyorken Mini modelde 15 megapiksel kamera kullanılacak olması şaşırtıcı.

Tabii bunların hiçbirinin doğrulanmış bilgi olmadığını da göz önünde bulundurmak gerek. Bakalım Samsung gerçekten böyle bir telefonla karşımıza çıkacak mı.