Akıllı Telefonlar 14 AĞUSTOS 2015 / 09:58

Samsung Galaxy Note 5 ve Galaxy S6 edge+ tanıtıldı

Akıllı telefon dünyasının önemli markalarından Samsung, 2 yeni amiral gemisi akıllı telefonunu tanıttı.

Nisan'da piyasaya çıkan Galaxy S6 edge, piyasada ciddi ses getirmişti. Özellikle tasarımıyla dikkatleri üzerine toplayan S6 edge, bu senenin en iyi akıllı telefon modellerinden biri olmayı başarmıştı. Şimdi Samsung, S6 edge'i biraz daha büyük bir ekrana uyarlıyor: Galaxy S6 edge+. Samsung Galaxy S6 edge+, S6 edge'in 5.1 inçlik ekranını 5.7 inçe çıkarıyor. Bu değişiklik, elbette ki telefonun boyutlarında ve ağırlığında değişikliklere sebep oluyor. 153 gram ağırlığa ulaşan S6 edge+, tasarım anlamında S6 edge'e göre hiçbir farkı yok. Donanım tarafına baktığımızda RAM miktarının 3 GB'den 4'e, batarya gücünün ise 2600 mAh'den 3000 mAh'ye yükseldiğini görüyoruz.

Samsung Galaxy S6 edge incelemesini izlemek için tıklayınSamsung Galaxy Note 5 de donanım olarak S6 edge+ ile hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Note 5'in de 5.7 inçlik bir ekranı bulunuyor; fakat kenarları eğimli değil. Aynı kamerayı (16 megapiksel), aynı işlemciyi, aynı RAM'i ve aynı bataryayı kullanıyorlar. Note 5'te elbette ki diğer Note serisi telefonlarda olduğu gibi ekstra bir kalem ve bu kalem için hazırlanmış özel yazılımlar yer alıyor.Her iki cihazın da Ağustos sonunda piyasada olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun