Akıllı Telefonlar 22 EKİM 2014 / 12:49

Samsung Galaxy Note 4 Türkiye’de 2,299 liradan satışta

Samsung, amiral gemisi Galaxy Note 4’ü 17 Ekim tarihinde Türkiye’deki tüketicilerinin beğenisine sundu.5,7 inç Quad HD (2560x1440) Super AMOLED ekran bulunan Note 4 üzerinde 16 megapiksellik bir arka yüz kamerası yer alıyor. Ayrıca f1.9 - 3,7 MP ön yüz kamerası, standart 90 derece ve 120 dereceye kadar geniş açı sunuyor.

Hızlı şarj özelliği ile Galaxy Note 4’ün pili yüzde 50 sarj seviyesine yarım saatte ulaşıyor. “Ultra Enerji Tasarrufu Modu” sayesinde de kullanıcılar en çok ihtiyaç duyduğu anda, şarj nedeniyle telefonlarından mahrum kalmıyor. Yüzde 10 sarj seviyesiyle 1 güne kadar kullanım süresini mümkün kılıyor.

Galaxy Note 4’te birden fazla mikrofon ve kalabalık ortamlarda gürültüyü azaltan gelişmiş bir hoparlör donanımı da yer alıyor. Cihaza yerleştirilmiş olan ses kaydedici, ses izleme olanağı sağladığı gibi, kullanıcıların bir grup konuşmasında istedikleri sesleri ayrıştırarak yeniden dinlemelerini mümkün kılan, geri oynatım özelliğini de sunuyor.

Galaxy Note 4 ayrıca “Parmak İzi Tarayıcısı” ile kişisel verileri güvence altına alıyor. Bu ürünle birlikte, dünyada bir mobil cihazda ilk kez, “UV Sensörü” kullanılıyor.

Günlük görevler için S Pen ve S Note

Günlük görevlerin daha hızlı ve kolay yapılabilmesi için, Galaxy Note 4’ün “S Pen” özelliği geliştirildi ve kullanıcıların mobil cihazlarında günlük olarak yaptıkları sıradan işlemler için, başlıca araç haline getirildi. Yeni S Pen, çok daha özgün bir kalem deneyimi sunuyor. Yenilenen kalem, kâğıt üzerinde dolma kalem ya da fırça ile yazılan yazıyı  taklit eden, daha doğal bir görselliğe imza atıyor.Galaxy Note 4, kullanıcılara günlük işlerin daha hızlı ve kolayca yapılmasına izin veren Samsung S Note uygulamasıyla entegre ettiği, bir dizi çoklu ve kesintisiz not alma yöntemi de sunuyor. Klavye ve yazının yanı sıra, yenilikçi “Snap Note – Fotoğraf notu” özelliği, kullanıcılara kâğıt üzerinden ya da sınıfta notların yazılı olduğu tahtadan fotoğraf çekerek, bunları hızlı ve kolayca S Note’a dönüştürme olanağı sağlıyor. Kullanıcılar, Voice Memo – Ses kaydedici ile düşüncelerini hızlı bir biçimde not edebiliyorlar.

Cihaz, kavisleri sayesinde ekranla kesintisiz biçimde birleşen üstün kaliteli bir metal çerçeveye sahip. Galaxy Note 4, Galaxy S3’te de bulunan 2.5D cam ekran kullanıyor.

Galaxy Note 4, 17 Ekim itibariyle 2.299 TL’lik tavsiye edilen satış fiyatı ve “Kömürsiyahı”, “Buz Beyazı”, “Bronz Altın”, “Açık Pembe” renk temaları ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Daha ayrıntılı bilgi için www.samsungmobilepress.com adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun