Akıllı Telefonlar 01 MART 2016 / 10:02

Samsung çipset yarışında 4. sırada

Samsung, Exynos serisi çipsetleriyle mobil çip üretiminde 4. sıraya yükseldi.

Mobil dünyanın en önemli markalarından Samsung, bildiğiniz gibi kendi ekranlarını ve çipsetlerinin üretimini kendi üstleniyor. Şirket, mobil çipsetlerinin performansı konusunda oldukça başarılı bir yol izlerken, telefonlarının bazılarında Qualcomm'un Snapdragon çipsetlerine de yer veriyordu.

Çipset pazarında Samsung, Exynos'larıyla ilk 5'e girmeyi başardı. Bu yükseliş, Exynos serisinin orta ve giriş seviyesi telefonlara da açılmasıyla gerçekleşti. 2015'te 500 milyon adet Exynos gönderimi yapan Samsung, henüz Qualcomm'un birinciliğini sarsabilmiş değil. Apple'ın A serisi çipleri ikinci sırada yer alırken, 3. sırada MediaTek bulunuyor. Samsung ise bu markaların hemen ardında yer alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun