Akıllı Telefonlar 08 NİSAN 2013 / 13:18

Qualcomm ve Facebook, Home uygulaması için işbirliğine gitti

Qualcomm, tüm Snapdragon işlemcilerdeki Facebook Home ve Facebook for Android performansını optimize etmek için Facebook ile birlikte çalıştığını duyurdu.Facebook Home optimizasyonları, Facebook Home ve Facebook for Android kullanan tüketicilerin elde ettiği genel performansı daha iyi hale getirmek, güç tüketimini azaltmak ve veri verimliliğini artırmak üzere tasarlandı.

Anlaşmayla ilgili konuşan Qualcomm Technologies İdari Başkan Yardımcısı ve Qualcomm Mobil ve Bilgi İşlem Eş Başkanı Cristiano Amon şunları söyledi:
“Qualcomm Technologies, Facebook ile olan teknolojik işbirliğinden çok memnun. Snapdragon işlemciye sahip mobil cihazlar kullanan ve gelecekte kullanacak olan tüketicilerin, akıllı telefon veya tabletlerinde mümkün olan en kaliteli Facebook deneyimini elde etmelerini sağlıyoruz."

Qualcomm Technologies’in Facebook ile yaptığı teknik iş birliği, GPU, CPU ve 3G/4G modem dâhil önemli Snapdragon işlemcisi teknolojileri ile ilgili sistem düzeyinde performans geliştirmelerini içeriyor. Sonuç olarak ise; güç tüketimini en aza indiren, veri verimliliğini artıran performans optimizasyonu çözümü elde ediliyor.

Facebook Mobil ve Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Vaughan Smith ise şu şekilde konuştu:
“Mobil endüstride bir lider olan Qualcomm Technologies ile çalışarak, Facebook Home ve Facebook for Android için ticari 3G/4G cihazların büyük bir kısmında kullanılan Snapdragon platformunun yeteneklerini sunma imkânı elde ediyoruz. Qualcomm Technologies ile işbirliği yapmanın ve birlikte, tüketicilerin Facebook deneyimini geliştirmenin heyecanını yaşıyoruz."

Facebook Home ile ilgili detaylı haberimize http://www.btnet.com.tr/81510-facebook-mobil-alandaki-en-buyuk-adimini-atti-facebook-home.html adresinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun