Akıllı Telefonlar 27 MAYIS 2015 / 10:11

Periscope, Google Play'deki yerini aldı

Kişisel canlı yayın çılgınlığı çığ gibi büyüyor. Twitter'ın Periscope uygulaması, kullanıcılarına cep telefonundan canlı yayın yapma imkanı sunuyor.

Sosyal medya, insanların hayatlarının önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Bu mecrada yıllardır fotoğraflar, videolar ve çeşitli iletiler paylaşıyoruz. İletişim teknolojilerinin gelişmesiyle beraber kapasiteleri ciddi anlamda artan akıllı telefonlar, artık kullanıcılara videolu canlı yayın yapma imkanı bile sunuyor. Zamanında televizyon kanallarının canlı yayın yapmak için taşıdıkları ekipman miktarı düşünülünce, bu işi -elbette ki daha düşük kalitede- cep telefonuyla yapabiliyor olmamız çok daha ilgi çekici hale geliyor.Twitter'ın sahibi olduğu Periscope sosyal ağı, yaklaşık 2 ay önce iPhone kullanıcılarına canlı yayın yapma imkanı sağlamaya başlamıştı. Şimdi ise bu uygulama, Android kullanıcılarının da beğenisine sunuluyor. Twitter hesabıyla kolayca yeni kullanıcı oluşturabileceğiniz Periscope'u indirmek için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz:

Periscope (Android) indirmek için tıklayın

Periscope (iOS) indirmek için tıklayın
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun