Akıllı Telefonlar 05 ARALIK 2013 / 16:32

Obama güvenlik nedeniyle iPhone kullanmıyor

ABD Başkanı Barack Obama; Obamacare toplantısında genç dinleyicileriyle yaptığı toplantıda güvenlik gerekçesiyle iPhone kullanmasının uygun olmadığını  açıkladı.

ABD Başkanı olmadan önce bir BlackBerry hayranı olan Barack Obama güvenlik açıkları nedeniyle iPhone kullanmadığını söyledi. Beyaz Saray’da genç dinleyicilerle yaptığı toplantıda konuşan Obama, güvenlik nedenleriyle iPhone kullanmasının uygun olmadığını itiraf etti. ABD başkanı,  kişisel verilerinin korunması konusunda güvenmediği Apple cihazları, artık kullanmıyor.

Güvenliğin yerini eğlence aldı

Tablet kullanmayı sevdiği bilinen Obama, Bill Clinton ve George W. Bush’un bile kendisinin kişisel e-posta adresine ulaşamadığını söyleyerek, 2009’dan itibaren BlackBerry cihazları tercih ediyordu ancak artık eğlenceli gelmeyen BlackBerry yerini iPhone’a, güvenlikse yerini eğlenceye bıraktı. Aslında bu durum NSA skandalının ardından Apple'ın güvenlik konusunda ne denli zayıf olduğunun bir başka göstergesi oldu.

ABD hükümet yetkililerine göre, BlackBerry artık sıkıcı oldu, artık eğlenceli gelmiyor. Apple da bu boşluğu doldurdu. Veri hırsızlığı aşamasında güvenlik tedbirleri değerlendirilmeksizin müşteriler tarafından Apple akıllı telefonlar tercih ediliyor. Apple, Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın kullanıcı bilgilerine doğrudan erişim yetkisine sahip şirketlerden bir tanesi.

Obamacare toplantılarında genç dinleyicileriyle yaptığı söyleşide Obama, güvenlik nedenleriyle iPhone kullanmasına izin verilmediğini söyledi ve ekledi:
“Kızlarım Sasha ve Malia’nın iPhoneları ile çok fazla zaman harcadığını görüyorum. Telefon ve bağlantı ücretlerinin arasında ayda 100 dolardan fazla olan , bu faturaları nasıl ödediğinizi bilemiyorum."
ETİKETLER : apple barack obama
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun