Akıllı Telefonlar 09 OCAK 2017 / 12:48

Nokia Yeni Akıllı Telefonunu Satışa Sunuyor: Nokia 6

Nokia’nın merakla beklenen geri dönüşü yavaş yavaş gerçekleşiyor. Yeni modelleriyle Nokia küllerinden doğmayı amaçlarken çıkan ilk model Nokia 6, son kullanıcıyı heyecanlandırıyor.

 

Mobil telefon tarihinin bir dönemini domine eden ve neredeyse cep telefonu kavramıyla birebir özdeşleşen Nokia, akıllı telefon kavramının hayatımıza girmesiyle gücünü birden kaybetmişti. Akıllı telefon atılımları Asya merkezli teknoloji firmalarının inovatif projeleri sonucunda güçlenirken, Apple’ın o meşhur iPhone lansmanıyla taşlar adeta yerinden oynamıştı. Pazarı iOS işletim sistemiyle iki bölen Apple, dünyaca ünlü telefon üreticilerine büyük darbe vurmuşken, bu durumdan en çok zarar gören şüphesiz Nokia olmuştu. 

 

Sony, Samsung ve benzeri büyük firmaların çözümü Android’ten yana bulmaları pazarda tutunmalarının temel dayanağı haline gelmişken Nokia’nın mevcut gücünü Symbian ile korumaya devam edeceği konusunda duyduğu özgüven, Nokia’yı bu günleri yaşamasına neden oldu. 

 

Uzun zamandır gelen sızıntılar Nokia’nın akıllı telefon alanında son bir atılama hazırlandığını doğrular cinstendi. SIzdırılan görseller ve videoların nihayi sonucu yeni Nokia modeli Çin’de satışa sunulmaya hazır hale geldi. Sadece Çin’de satışa sunulmasının nedeni net olarak bilinmiyor. Ancak ucuza güçlü alternatiflerin bulunduğu Çin pazarına bir Android akıllı telefon çıkarmak akıl karı bir girişim değil. Zira Xiaomi, Lenovo, Motorola, Meizu ve diğer üreticilerin modelleri de ucuz sayılabilecek rakamlara güçlü donanımlar ve işlevsel telefonlar sunuyor. 

 

Nokia 6 Özellikleri!

 

Snapdragon 430 yongaseti ve 5.5 inçlik Full HD ekran ile satışa sunulacak Nokia 6, arttıralabilir 16 GB’lık dahili hafıza ve 3 GB RAM ile geliyor. 16 MP arka kameraya sahip olduğunu bildiğimiz yeni modelin ve bundan sonra çıkacak modellerle ilgili ipuçları verecek şirket projeksiyonunu Mobil Dünya Kongresi’nde öğreneceğiz gibi görünüyor.

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun