Akıllı Telefonlar 05 MART 2013 / 09:26

Nokia Lumia ailesini genişletmeye devam ediyor

Nokia Lumia 920 ile Nokia Lumia 820’nin en son yeniliklerinden oluşan seçenek yelpazesine sahip Nokia Lumia 520 tanıtıldı. Nokia Lumia ailesinin, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bu eğlenceli ve renkli üyesi, son teknolojiye sahip kardeşlerinde bulunan aynı dijital kamera lenslerinin çoğunu içeriyor.

 

Dijital kamera lensleri, Nokia Lumia 520’nin beş-megapiksel otofokus kamerasını, resim çekmek ve anıları paylaşmak için eğlenceli bir hale getiriyor. “Cinemagraph” sabit görüntülere hareket ekliyor ve bunlar Facebook, Twitter ya da e-posta aracılığıyla arkadaşlarla paylaşılabiliyor. “Akıllı Çekim” kullanıcıların mükemmel grup resmini yaratmalarını, çoklu resim çekip her birinden en iyi ifadeli olanı seçmesini ve hatta insanları kareden çıkarmasını sağlıyor. Kolay kullanılan “Panorama” lensi ise süper-geniş-açılı fotoğraflarla manzaranın daha geniş bölümünü çekmeyi sağlıyor.

Dört inçlik süper hassas ekran ile cihaz, daha tepkisel ve uyumlu dokunmatik ekran deneyimi yaşatıyor – hatta tırnakla ya da eldivenliyken bile kullanılabiliyor. Nokia’nın HERE lokasyon bulutundan gelen ücretsiz, küresel HERE haritaları ile artık kaybolmak çok zor. Gerçek çevrimdışı haritalar, özellikle seyahatler sırasında pahalı data ücreetleri olmaksızın yeni yerler keşfetmeyi sağlıyor. HERE Sürüş ve HERE Transit, arabayla ya da toplu taşımayla herhangi bir yere gidip gelmeyi kolaylaştırıyor.

Cihaz, eğlence ve görüntü deneyimlerinin yanı sıra, hem oluşturulan hem de toplanan zengin içeriği depolamak için 8GB dahili belleğin yanı sıra artırılabilir 64GB bellek yuvası özelliğine sahip.

Windows Phone 8 ile Nokia Lumia 520 ayrıca daha kişisel bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Müzik servisi, HERE rotaları, internet sayfaları ve dokümanlar doğrudan başlangıç ekranından görülebiliyor ve Canlı Kutucuklar sevilen içeriklere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra Kişiler, bütün sosyal medya uyarılarını ve mesajları tek bir yerde topluyor. Xbox, 7GB’lik ücretsiz SkyDrive depolaması ile Outlook, Word, Excel ve PowerPoint içeren Microsoft Office uygulaması da kutudan çıkanlar arasında.

Sarı, kırmızı, mavi, beyaz ve siyah renklerde üretilen Nokia Lumia 520, pürüzsüz ön yüzü ve yumuşak kıvrımlı arka yüzüyle ünlü Nokia Lumia tasarımını hayata geçiriyor. Bunun yanı sıra değiştirilebilir kapaklar, kullanıcıların telefonlarını kendi tarzlarına ve ruh hallerine uydurmalarını sağlıyor.

Nokia Lumia 520’nin 2013’ün ikinci çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor.

Teknik Özellikler


ETİKETLER : nokia lumia 520
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun