Akıllı Telefonlar 16 ARALIK 2015 / 17:26

Modüler akıllı telefon piyasaya çıktı

Satışa çıkan ilk modüler telefon olan Fairphone 2, istendiği takdirde parçaları kolayca değiştirilebiliyor, tamir edilebiliyor.

Google'ın Project Ara adını verdiği ve masaüstü bilgisayarlar gibi parça parça değiştirilebilir akıllı telefon projesi, yazılım devinden önce Fairphone tarafından hazırlandı. Fairphone 2 adındaki yeni telefonun bileşenleri, istendiği takdirde son derece kolay bir şekilde değiştirilebiliyor. Telefonun parçaları henüz güçlendirilebilir değil. Daha çok kolay tamir amacıyla hazırlanmış.

Fairphone'un asıl hedefi, sırf küçük bir parçası zarar gördü diye tüm telefonun çöpe atılmasının önüne geçmek. Özellikle akıllı telefon tarafında inanılmaz bir tüketim çılgınlığı var. Firma, çevreye zararlı hızlı tüketime son vermeyi amaçlıyor. Eğer telefonunuzun ekranı bozulduysa uygun fiyata, kendi sitesinden bir ekran satın alıp, evde kendiniz takabilirsiniz. Benzer bir şekilde kamerası da. Fairphone 2'yi söküp takmak çok kolay görünüyor.Android 5.1 yüklü gelen cihaz gücünü Snapdragon 801 çipsetinden alıyor. 2 GB RAM, 32 GB hafızaya sahip olan ürün, çift sim kart slotuna sahip. 5 inç full HD ekran, 8 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, 2420 mAh batarya, 11 mm kalınlık, 148 gram ağırlık gibi özellikleri bulunuyor. Evet; Fairphone 2 tasarım harikası değil geleceğimizi düşünerek bu tip projeleri desteklemeliyiz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun