Akıllı Telefonlar 08 NİSAN 2013 / 10:51

Mobil bankacılık "tek kullanımlık şifreyle" kolaylaşıyor

ING Bank, ING Mobil’de yer alan Cep Şifre ile internet şubesi girişindeki tek kullanımlık şifreyi otomatik hale getirirken, Tablet ve Cep Şube’ye giriş kolaylaştırıldığını duyurdu.Mobil Bankacılık aktif kullanıcı sayısı son 1 yılda 9 kat artan ING Bank, bu pazardaki iddiasını ortaya koyan yeni uygulamaları hayata geçiriyor. İnternet Şube girişlerinde kullanılan tek kullanımlık şifreye yeni bir bakış açısı getiren yeni uygulama ile müşteriler, kullanıcı kodu ve şifre girişi ardından cihazında internet bağlantısı olması durumunda, akıllı cihazların çoğunda bulunan bildirim özelliği sayesinde, cihazına gelen bildirime olumlu yanıt verdiği anda otomatik olarak ING İnternet Şubesi’ne giriş yapabiliyor.

Müşterinin cihazında internet bağlantısı olmaması durumunda ise uygulamanın içindeki Cep Şifre menüsüne tıklayıp ekranda beliren şifreyi İnternet Şubesi’ndeki ilgili alana girmesi yeterli oluyor.

Yeni düzenleme ile Tablet ve Cep Şube’ye de giriş kolaylaştırıldı. Cep veya Tablet Şube’ye ilk girişte kullanıcı kodu, şifre ve telefona gelecek SMS Şifre ile giriş yapılacak, daha sonraki girişlerde sadece kullanıcı kodu ve şifre kullanılabilecek.