Akıllı Telefonlar 26 OCAK 2016 / 11:42

Microsoft, iOS için kavisli klavye hazırlıyor

Yazılım devi Microsoft, iOS cihazlar için farklı bir klavye uygulaması geliştiriyor.

Windows Phone 8, 8.1 ve 10'un muhtemelen en güzel yanlarından biri inanılmaz rahatlıktaki klavyesi. Onlarca akıllı telefon kullanmış olmama rağmen Windows Phone'larda kullanılan standart klavyenin tadını başka hiçbir telefonda alamadığımı rahatlıkla söyleyebilirim. Microsoft, bir süre önce bu klavyeyi farklı platformlara taşımaya karar verdi. Önceliği iOS'a veren firma, bu güzel klavyeyi iPhone kullanıcılarına da sunacak.

Word Flow isimli klavye uygulamasının beta sürümüne ait "tek el" özelliği, The Verge muhabirleri tarafından ortaya çıkarıldı. İster sağ, ister sol alt köşeye ayarlanan kavisli klavye, hiç zorlanmadan, sadece baş parmağı kullanarak yazı yazmayı mümkün hale getirmeyi amaçlıyor. Özellikle bir hayli büyük olan iPhone 6S Plus'ta bu klavye kullanıcıların tercihi olabilir.

Gelelim işin en ilginç noktasına. iOS platformu için geliştirilen bu klavye, bu yıl içerisinde Android platformuna da getirilecek. Word Flow klavyesi hali hazırda Windows Mobile cihazların kendi klavyesi olsa da henüz bu özel tek elle kullanım modu sunulmuş değil. Microsoft, böylesine yaratıcı bir çözümü kendi Windows Mobile kullanıcılarından önce iOS kullanıcılarına getirmesi, Windows Mobile fanlarında nasıl bir etki yaratır merak ediyoruz. Muhtemelen Windows 10 Mobile'ın ileriki güncellemelerinde bu kavisli klavye özelliği eklenecektir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun