Akıllı Telefonlar 08 NİSAN 2013 / 12:49

Kızgın Kuşlar'a reklam vermek ister misiniz?

Mobilera, Rovio'nun dünyaca ünlü oyunu Angry Birds'ün Türkiye'deki resmi reklam satış evi olduğunu duyurdu.Angry Birds Classic, Seasons, Rio, Space, Star Wars ve Amazing Alex oyunlarının web ve mobildeki tüm reklam alanlarının Türkiye'deki satışını bundan böyle Mobilera üstlenecek.

Rovio mecralarını ve yurtdışında yapılan reklam uygulamalarını detaylı bir şekilde anlatan, Rovio EMEA&APAC Bölgesi Reklam & Marka Ortaklıkları Grup Başkanı Todd Tran görüşlerini şu şekilde ifade etti:
“Angry Birds oyunlarında tekil kullanıcı ve oynanma sıklığı açısından en aktif pazarlarından biri olan Türkiye’de, Mobilera ile işbirliğimizi başlattığımız için çok heyecanlıyız. Angry Birds'e Türkiye’de gösterilen yoğun ilgiden dolayı da çok memnunuz. Mobilera, mobil reklamcılık konusundaki tecrübesi ve yaratıcılığı açısından bizim için çok değerli bir iş ortağı.”

Mobilera Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Arda Kertmelioğlu ise şunları söyledi:
“Türkiye’de “mobil reklam” kavramını ilk dikte etmemizin ve aktif olarak iş planlarımıza dahil etmemizin üzerinden 8 sene geçti. Türkiye pazarında mobil reklam ürün/envanterleri konusunda bir sıkışıklık var ve maalesef markalar mobil reklamı gerçek anlamda pek deneyimleyemiyorlar. Rovio ile olan işbirliğimiz ile lanse ettiğimiz reklam formatları devrim yaratacak nitelikte. Sayısı çok limitli olmakla beraber, bazı öncü markalar ile Rovio arasında çok daha entegre ve holistik marka işbirlikleri yaparak, Dünya çapında ses ve farkındalık getirecek projeler yapıyor olacağız."

Daha önce Arda Kertmelioğlu ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi için http://www.btnet.com.tr/55173-girisimci-ruhu-kaybetmeyen-turkiye%E2%80%99nin-en-basarili-kobi%E2%80%99si-mobilera-roportaj.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun