Akıllı Telefonlar 20 HAZİRAN 2013 / 11:20

İşte dünyanın en ince akıllı telefonu

Huawei'nin 6.18mm kalınlığındaki Ascend P6 modelinde dört çekirdekli işlemci, 5 megapiksellik ön ve 8 megapiksellik arka yüzdeki kamera barındırıyor.1.5Ghz dört çekirdekli işlemci ve metal gövdesi olan Huawei Ascend P6, 4.7-inch yüksek çözünürlüklü hücre içi görüntü kapasitesine sahip. 120 gr ağırlığındaki telefonda Android 4.2.2. işletim sistemi, 2000mAh batarya bulunuyor. Telefon, 8 megapiksel, 4 cm makro lens ve F2.0 diyaframa sahip arka kamerası sayesinde, 1080P full HD video kaydetme ve oynatma özelliklerini de barındırıyor.

HUAWEI Ascend P6 akıllı telefonu ve kılıfı siyah, beyaz ve pembe renk olarak sunuluyor. Haziran ayından itibaren Çin’de ve hemen ardından Temmuz ayı itibariyle Batı Avrupa’da Vodafone, Telefonica, Orange, H3G, O2, Carphone Warehouse, TalkTalk, Media Markt & Saturn, TIM satış kanallarının yanında, online olarak Amazon ve CDiscount’ta piyasaya sunulmaya başlıyor.Telefonun tanıtımında konuşan Huawei Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu şunları söyledi:
"HUAWEI Ascend P6, endüstri içindeki öncü tasarımı, ileri fonksiyonlarla donatılan kamerası ve Huawei’nin tescilli Emotion UI teknolojisine sahip hassas kullanıcı ara yüzü ile, akıllı telefonlar içerisinde bir yıldız gibi parlıyor. Ascend P serisi özel tasarıma sahip akıllı telefonlarımızda elde ettiğimiz başarıyı, HUAWEI Ascend P6 ile bir adım daha öteye taşıyarak eşsiz teknoloji ve tamamen göz alıcı bir tasarım sunuyoruz."