Akıllı Telefonlar 28 OCAK 2016 / 12:33

iPhone 7 Plus'ta çift kamera kullanılabilir

Apple'ın iPhone 7 Plus'ta çift kamera kullanacağı konuşuluyor.

Apple'ın şu sıralar Eylül ayı içerisinde çıkaracakları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine hazırlandığını tahmin etmek için artık müneccim olmaya gerek yok. Şirket, bununla beraber mobil işletim sisteminde de yenilikerle karşımıza çıkacaktır.

iPhone 6S ile beraber kullanıcılara 3D Touch teknolojisi sunulurken, iPhone 7 ile beraber yeni nelerin sunulacağı henüz merak konusu. Fakat bu konuyla ilgili analistler çeşitli ipuçlarına ulaşmayı başarmışlar. Söylenene göre Apple, yeni iPhone modellerinden iPhone 7 Plus'ta çift kamera teknolojisini Apple severlerle buluşturacak. Çift kamera teknolojisinin neden sadece Plus modelinde bulunacağının söylendiği ise henüz bilinmiyor.

Çift kamera teknolojisi akıllı telefon sektöründe bir ilk olmayacak. Bundan önce HTC'nin ve birkaç farklı markanın da çift kamera girişimleri olmuştu. HTC, Evo 3D ile gerçek 3D fotoğraf çekebilen bir telefonu ortaya çıkarırken M8 modelinde ikinci kamerayı alan derinliği ölçmek ve buna göre fotoğraflara çeşitli efektler eklemek için kullanmıştı. Apple'ın ise böyle bir teknolojiyle ne yapacağı henüz soru işareti. Hali hazırda patent ortağı olduğu HTC'nin bazı teknolojilerinden faydalanabilir. Kullanılacak çift kamerayla Apple'ın güçlü yazılımlarının birleştirilmesiyle ortaya gerçekten iyi sonuçlar çıkabilir. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun