Akıllı Telefonlar 06 OCAK 2016 / 10:29

iPhone 7'de kulaklık portu kaldırılacak mı?

Lightning bağlantısı neyimize yetmiyor ki...

Apple'ın tasarım tarafında işlerin son dönemde çığırından çıktığını görüyoruz. Magic Mouse'un alt tarafına takılan Lightning şarj kablosu, iPhone 5C'nin sevimsiz kılıfı ve iPhone 6'nın sevimsizlikte devrim yaratan bataryalı kılıfı... Tasarım konusunda yıllardır zirveye oynayan bir firmadan beklenmeyecek hareketler. Şimdi ise firma, bambaşka bir fikirler karşımıza çıkıyor.

Eğer söylentiler doğruysa iPhone 7'de 3.5 mm kulaklık kablosu girişi olmayacak. Bluetooth bağlantılı, kablosuz kulaklıklara yönlendirme yapacağı söylenen Apple, aynı zamanda Lightning bağlantılı kulaklıklarını da piyasaya çıkaracak. Bu kulaklıkların hiç ucuz olmayacağını tahmin ediyorsunuzdur.

Apple'ın böyle bir şeye kalkışmasının çok büyük tepkilere yol açacağını tahmin ediyoruz. Zira 3.5 mm portu belki de dünyanın en çok kullanılan bağlantı biçimi. Buna rakip olarak kullanım oranı çok düşük olan Lightning bağlantısını dayatmak, kullanıcıların kendi kulaklıklarını kullanmalarına engel olmak, muhtemelen en koyu Apple fanlarını bile rahatsız edecektir.

Konunun şimdilik bir iddiadan ibaret olduğunudunu hatırlatalım. Umuyoruz teknoloji devi böyle bir işe kalkışmaz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun