Akıllı Telefonlar 04 OCAK 2016 / 09:53

Huawei P9'da 6 GB RAM olabilir

Huawei, yeni amiral gemisi modelinde biraz "çılgınlık" yapacak.

CES 2016'nın başlamasına az bir süre kala firmaların neler tanıtacağıyla ilgili bilgiler de sızmaya başladı. Huawei'nin tanıtmasını beklediğimiz P9 modeli için de önemli bilgilerin sızdırıldığını söylememiz mümkün. Firma, P9 model akıllı telefonunda oldukça ilginç bir hamle yapacak.

P9'un 5.2 inç ekranla geleceği konuşulurken bu ekranın çözünürlüğü veya tipi hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Tahminlerimiz 1080p ve IPS olacağı yönünde. AnTuTu'da yaklaşık 83.000 puan alabilen Kirin 950 çipsetini kullanacak olan P9 (Galaxy S6'nın 63.000'de kaldığını hatırlatalım), beraberinde 6 GB'lik bir RAM ile gelecek. Günümüzde pek çok masaüstü bilgisayarda bile hala 6 GB RAM'in bulunmadığını bu noktada hatırlatmak isterim.

6 GB RAM, arka planda çok daha fazla uygulamanın açık bırakılmasına olanak sağlayacaktır. Fakat uygulamalarda tek tek bakıldığında herhangi bir etkisi olmayacaktır. İşletim sisteminin 2 GB RAM yemesi durumunda bile uygulamaya 4 GB RAM kalıyor ki bu kadar RAM'i kullanacak herhangi bir mobil uygulama henüz yok. Diğer taraftan Kirin 950'nin performansı da merak konusu.

Ürün, 5 Ocak'taki Huawei etkinliğinde tanıtılacak. Bakalım P9'da bizi başka ne gibi sürprizler bekliyor olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun