Akıllı Telefonlar 26 ŞUBAT 2016 / 11:02

HTC Ultrapixel'e geri mi dönüyor?

HTC'nin M7 ve M8 modellerinde kullanıp M8S ile vazgeçtiği Ultrapixel kameralara geri dönüş yaptığı konuşuluyor.

A9 modeliyle kendinden çok söz ettiren HTC, yeni amiral gemisi M10 üzerine çalışmalarına devam ediyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen M10'la beraber şirketin, yeni bir "kamera türü" daha deneyeceği söyleniyor. Bildiğiniz gibi HTC, kamera konusunda radikal kararlar almayı seven bir şirket. One M7'de OIS + 4 megapiksel + büyük pikseller üçlüsünü kullanan şirket, M8 ile beraber OIS'i devreden çıkararak ikinci arka kamerayı devreye almıştı. M8 harika bir telefon olmasına rağmen Ultrapixel kamerası yüzünden pek sevilmemişti. M8S ile beraber biraz daha piyasa "normaline" dönen şirket, M9'la beraber kamera olayını büyük oranda toparlamıştı.

HTC'nin M10 akıllı telefonunda yine Ultrapixel kamera kullanılacağı söyleniyor. Fakat bu sefer büyük ve önemli bir fark ile: Bu iri pikseller toplam 4 megapiksel değil, 12 megapiksel çözünürlük sağlayacak. HTC, Ultrapixel konsepti ile "daha az ama öz pikseller" sunarak özellikle gece çekimlerinde büyük avantaj elde ediyordu. Fakat piksel sayısının az olması sebebiyle gündüz çekimlerinde diğer markaların telefonlarının bir hayli gerisinde kalıyordu. 12 megapiksellik bir Ultrapiksel kamera tahmin edilenden çok daha başarılı işler çıkarabilir; gece çekimlerinde harikalar yaratabilir. Umuyoruz HTC bu sefer OIS'i de kamerasına dahil eder.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun