Akıllı Telefonlar 12 OCAK 2017 / 11:50

HTC U Ultra ve Play tanıtıldı!

HTC’nin yeni model telefonu olarak sızdırılan ve Ocean kod adıyla çıkacağı iddia edilen model HTC U adıyla tanıtıldı.

 

Kısa süre önce HTC tarafından sızdırılan haberler yeni model ile ilgili ipuçları verirken konunun bir türlü netliğe kavuşmaması modelin iptal olduğuna dair kuşkulara neden oluyordu. Zira HTC son yıllarda çıkardığı akıllı telefonlarda bir türlü hedeflediği rakamlara ulaşamıyor ve sürekli zarar açıklamaya devam ediyordu. HTC ise bu duruma son vermek için gün içerisinde gerçekleştirdiği etkinlikle HTC U serisini tanıttı. Ocean serisi olarak çıkacağı düşünülen yeni telefonların “U” kod adıyla geleceğini de önceki haberimizde belirtmiştik.

 

HTC U Ultra Özellikleri

 

Qualcomm’un yeni nesil Snapdragon 835 isimli işlemcisine sahip olacak yeni model. 6 inçlik QHD ekranla birlikte geliyor. 4.000 mAh bataryaya sahip olan Ultra, beklendiği gibi iki ekranla birlikte geldi. Bu özelliğin günlük kullanımda net olarak nasıl bir fark sağlayacağını ancak uzun süreli kullanımlarda görebileceğimiz HTC U Ultra parlatılmış tasarımı ile üst segment HTC modellerinden farklı bir tasarıma sahip. Rose gold , jet black, buz beyazı ve mavi seçeneğiyle satışa sunulacak telefonların, çift ekran teknolojisinin yanında 3D Audio ve yapay zeka entegrasyonu gibi özellikleriyle de fark yaratması bekleniyor. 4 GB RAM’e sahip olan HTC Ultra 64 GB da dahili depolamaya sahip. 

 

HTC U Play Özellikleri 

 

5.2 inçlik ekrana sahip HTC U Play, HTC yetkililerine göre amiral gemileriyle yarışabilecek bir cihaz olarak değerlendiriliyor. Normal şartlar altında şirketler üst segment telefonların yanında tanıttıkları özellik açısından daha kısıtlı olan modeller için böylesine net ve cürretkar konuşmaz. HTC U Play’in neler başabildiğini detaylar testler sonucunda görmek mümkün olacaktır. 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama birimine sahip olan yeni modeli harici kart desteği ile de genişletmek mümkün. 

 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun