Akıllı Telefonlar 22 OCAK 2016 / 11:21

HTC One M10, iki ayrı çipset sürümüyle gelebilir

HTC'nin yeni nesil amiral gemisinde hem Qualcomm'a hem de MediaTek'e yer vereceği söyleniyor.

HTC'nin amiral gemisi akıllı telefon serisi M'e en son M9+ model phablet eklenmişti. Bu telefonun da çıkışının üzerinden aylar geçmesiyle beraber elbette ki biz teknoloji severler olarak şirketin yeni atılımını dört gözle beklemeye başladık. HTC'nin yeni amiral gemisiyle ilgili ortaya ufak tefek bilgiler çıkmaya başladı.

Öncelikli olarak yeni telefonun Mobile World Congress sonrasında, Mart'ta yapacağı özel bir etkinlikle duyuracağı konuşuluyor. HTC One M9 da geçtiğimiz sene Mart ayında tanıtılıp, piyasaya sürülmüştü. Bu sene de benzer bir durum olabilir.

Ortaya çıkan bir diğer bilgi ise HTC'nin bu telefon için iki ayrı çipsete yer vereceği. Amerika ve Avrupa bölgelerinde satılacak olan M10'da Snapdragon 820 çipsetine yer verilecekken, Çin ve kuzey - doğu Asya taraflarında ise MediaTek'in bir çipsetinin kullanılacağı söyleniyor.

Bize de muhtemelen Snapdragon 820'li modeli gelecektir diye tahmin ediyorum.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun