Akıllı Telefonlar 04 EYLÜL 2013 / 09:05

HTC’nin tasarım ekibi veri hırsızlığından tutuklandı

Cep telefonu pazarının güçlü markalarından HTC yaşanan hırsızlık olayı ile çalkalanıyor. Öyle ki firmanın tasarım bölümünde çalışan, aralarında bölüm başkanının da bulunduğu beş kişi polis tarafından gözaltına alındı.Ar-Ge yöneticisi Wu Chien Hung, ürün tasarım departmanında görevli bölüm başkanı Thomas Chien ve HTC One modelinin tasarımcısı yardımcı başkan Justin Huang‘ın apar topar polis merkezine götürülmesi şok etkisi yarattı. Zira sene ortasında HTC’den ayrılarak isim hakkını aldıkları kendi tasarım merkezleri Xiaoyu ile piyasaya çıkmak isteyen yetkililerin, şirketteki gizli bilgileri e-mail aracılığıyla dışarı çıkardıkları tespit edildi.

Özellikle Wu Chien Hung’ın henüz hazırlık sürecinde olan Sense 6.0 arayüzünün belgelerini sanal ortamda transfer etmesi üzerine başlatılan soruşturma neticesinde Wu ve Chien tutuklandı, diğerleri ise serbest bırakıldı. Üstelik bununla da yetinmeyen ekip, One’ın tasarımını kendileri yapmalarına rağmen işi başka bir firma yapmış gibi göstererek 1 milyon dolar sahte faturadan aldıkları parayı zimmetlerine geçirdiler.
ETİKETLER : htc htc tasarımcıları
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun